Nowoczesne i stylowe regały na książki i nie tylko

Regał na książki, oczywisty mebel czy może jednak wyjątkowy element wystroju naszego wnętrza?

Po raz kolejny pochylamy się nad meblem, który każdy z nas zna i wykorzystuje niemal każdego dnia. Regał na książki jest meblem, który dzięki swej praktycznej stronie znajduje lokum bodajże w każdym domu czy mieszkaniu. Oczywiście pełni rolę nie tylko regału na książki, lecz także praktycznego mebla na wszelakie możliwe drobiazgi, które nam towarzyszą. Jest miejscem na obrazki, rodzinne zdjęcia, drobne pamiątki z podróży czy ulubione gadżety, które chcemy mieć stale pod ręką. Regały na książki stają się zatem uniwersalnym miejscem przechowywania. 

Nowoczesne regały do salonu

Dobierzmy taki regał na książki, który pasował będzie do stylistyki naszego wnętrza. Scandi, boho, klasyczne czy designerskie. Jakie by nasze wnętrze nie było, zasługuje na odpowiedni mebel.

W ofercie marki Gie El znajduje się wiele atrakcyjnych regałów na książki, zarówno stojących podłogowych jak i tych wiszących, przykręcanych do ściany. Gie El w zdecydowanej mierze postawił na stal. Metalowy regał to solidny i dobry wybór. Regały marki charakteryzują się designem i charakterystycznym wzornictwem.

Regał na książki nie musi być nudnym dodatkiem do naszych wnętrz. Dobrze, by komponował się z naszą aranżacyjną wizją i należycie eksponował nasze książki i gadżety. Niezależnie od tego, czy książki przetrzymujemy na półkach, bo lubimy je czytać, czy też projektant wprowadził je do wnętrza, by dopełniały jego wizerunek, a kolory grzbietów pasowały stylistycznie do narzuconego wizerunku. Regał to dobry i praktyczny wybór. Świadomie wybrany będzie naszym pomocnikiem i ozdobą przez długi czas.

Stalowy regał SCALA czarny FUR0240 - Gie El
Stalowy regał SCALA biały FUR0241 - Gie El
Półka wisząca COMB-4 FUR0251 - Gie El
Gie El regały na książki regał TONY bookcase
Gie El regały na książki regał TONY bookcase
Gie El regały na książki regał TONY bookcase
Gie El regały na książki regał TONY bookcase

Regał ze stalowych rurek z drewnianymi półkami TONY to industrialne w charakterze regały wykonane z czarnych stalowych rurek. Stalowe kształtki, kolanka, śrubunki i łączniki tworzą klimat mebla, który nie pozostanie niezauważony. Wyrazisty styl, który doda loftowego charakteru wnętrzom. Seria TONY może być śmiało wykorzystane jako regał na książki, regał łazienkowy czy też nowoczesny regał w naszym domowym biurze. Drewniane półki z widocznym usłojeniem stanowią atrakcyjne uzupełnienie stylu mebla, doskonale się z nim komponując. Różne szerokości i wysokości mebla dają nam swobodę wyboru i dogodnej aranżacji w przeróżnych konfiguracjach. Inną serią regałów stojących jest ta o nazwie SCALA (stalowy regał SCALA czarny fur0240). Ta ciekawa seria ma za zadanie poza naturalnym przechowywaniem, ubogacać nasze wnętrza. Regały te zostały tak zaprojektowane, by wnosić do wnętrz design i jakościowe wzornictwo. Charakterystyczne półokrągłe uchwyty to znak rozpoznawczy tej kolekcji. Półki regału SCALA wykonane są z solidnej sklejki, odpowiednio zabezpieczonej warstwami bezbarwnego oleju. Regały te, podobnie jak te z serii TONY wyróżniają się tym, że mogą być postawione nie tylko pod ścianą, ale mogą również swobodnie stanąć na środku pokoju lub przy szklanej witrynie. Ich dwustronność i estetyczne wykończenie z obu stron, pozwalają nam na umiejscowienie mebla w dowolnej części wnętrza, tam gdzie jest to dla nas najdogodniejsze.

Dla poszukujących ciekawych rozwiązań i niekoniecznie szablonowego podejścia do wyposażenia wnętrz, alternatywę stanowią regały wiszące. Designerski regał na książki czy też zestaw półek wiszących LEVIOSA lub półka wisząca COMB 5, to sposób na nowoczesne wyposażenie wnętrz. Wyjątkowo chętnie wybierane przez projektantów i architektów wnętrz, wpisują się w przestrzeń nie tylko pomieszczeń mieszkalnych, ale również tych biurowych, co-workingowych i nowoczesnych biur typu open space. Świadczy to o ich funkcjonalności i możliwości swobodnej aranżacji bez potrzeby zajmowania przestrzeni podłogi. Metalowe, laserowo wycinane boki tych wiszących regałów na książki uzupełnione są półkami wykonanymi ze sklejki. Półki są oczywiście odpowiednio zabezpieczone warstwą oleju. Interesującym elementem tych regałów jest możliwość ustalenia swobodnej wysokości półek. Design mebla połączony z funkcjonalnością, pozwala na takie umiejscowienie półki, które zagwarantuje swobodne przechowywanie niejednej książki, wazonu czy segregatora. Taki metalowy regał, stanowić będzie dobry wybór, gdy zależy nam na obu aspektach aranżacji wnętrza, funkcjonalnym i estetycznym.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *