Piękne wazony szklane

Idealny wazon szklany do Twojego wnętrza

Niczym właściwie dobrana biżuteria – elegancki dodatek, podkreśla styl oraz klasę całego wnętrza. Wazony szklane to dekoracje, które mogą znakomicie ubogacić aranżację, nadając jej lekkości oraz subtelnego szyku. To produkt, który może wnieść bardzo dużo dobrego do stylistyki mieszkania, domu czy apartamentu. Często podobny element wyeksponowany jest w tle, na drugim planie, jednak z całą pewnością dopełnia całość kompozycji stanowiąc przyjemny dla oka akcent. Podobnie jak trudno wyobrazić sobie elegancki strój, bez stylowego zegarka, czy delikatnej biżuterii, tak również i wnętrze bez oryginalnego wazonu może okazać się niepełne lub niedokończone.

Większość osób zapewne ceni sobie przebywanie w spójnie zorganizowanych, harmonijnych wnętrzach – czyli w takich, gdzie można poczuć spokój oraz wyciszyć się. Pomieszczenia takie pozwalają na komfortowy odpoczynek oraz zapewniają energię potrzebną do codziennych aktywności. Pewnie dlatego wszyscy dbamy o jak najlepszą dogodną aranżację naszego najbliższego otoczenia – zależy nam, by były spójne stylistycznie i odpowiadały naszym potrzebom. Troszczymy się o funkcjonalność pomieszczeń oraz poprawne zakomponowanie sprzętów. Myślimy o właściwej ilości mebli funkcjonalnych, tych służących do przechowywania, jak również do codziennego wykorzystywania. Meblujemy wnętrza szafami oraz komodami. Myślimy o sofie, stoliku kawowym, a także dużą wagę przywiązujemy do kuchni i stołu jadalnianego. Niejednokrotnie jednak opiekę nad całością naszego wnętrza powierzamy projektantom wnętrz oraz wykwalifikowanym architektom, którzy wspomagają nas swoją wiedzą, doświadczeniem i zmysłem projektowym. Co bardzo cieszy – coraz częściej komponujemy nasze wnętrza tak, że łączą one w sobie aktualne trendy z funkcjonalnością, a więc są spójne z naszymi potrzebami. Obserwujemy, że od pewnego czasu polskie wnętrza stoją na coraz wyższym poziomie stylistyki. Nie jest nam wszystko jedno, gdzie żyjemy na co dzień. Podnosimy poprzeczkę jakości naszego otoczenia. Wsłuchani we własne potrzeby coraz rzadziej oglądamy się na innych, nie tworząc tym samym kalkomanii wnętrz powielonej z żurnali czy wnętrzarskich magazynów. Realizujemy i wyrażamy samych siebie, a nasze wnętrza są tego doskonałym odbiciem. Doceniamy walory płynące z pracy z projektantami wnętrz lub też sami poświęcamy temu zagadnieniu sporo zaangażowania oraz energii. To owocuje zdecydowaną poprawą jakości naszych domów i mieszkań, ponieważ dbamy aby wszystko nas cieszyło, a dekoracji wnętrz nie pozostawiamy dziełu przypadku. 

Ten artykuł ma za zadanie wskazać na potrzebę dobierania właściwych dodatków do wnętrz – również takich jak choćby szklane wazony lub misy. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo możliwości doboru przeróżnych elementów oraz dodatków. Zatroszczmy się jednak o to, aby były one stylistycznie i jakościowo dopasowane do całości. Często bowiem zdarza się, że zabiegamy o ponadprzeciętną jakość wygodnej sofy, eleganckiej dębowej podłogi czy designerskiego żyrandola, a dobór dodatków pozostawiamy na ostatni moment decydując się na przypadkowo dobrane w pośpiechu produkty. Pokażmy, że mistrzowsko panujemy nad całą aranżacją. Klasa oraz styl bronią się same – dobierajmy więc rozważnie nawet najmniejsze dodatki i uzupełniające akcesoria.

Wazon szklany SWAN średni turkusowy AGL0151 - Gie El
Wazon szklany SWAN średni turkusowy AGL0151 - Gie El
Szklany wazon STALACTITE BIG turkusowy AGL0101 - Gie El
Wazon szklany SWAN średni miodowy AGL0150 - Gie El
Wazon szklany SWAN small miodowy AGL0160 - Gie El

Designerskie wazony szklane

Wazony szklane to świetny dodatek, który swobodnie możemy komponować we wnętrzach o przeróżnych stylach i charakterach. Ręcznie wykonane wazony szklane są piękne, a dzięki bogatej kolorystyce, mogą tworzyć kompozycję harmonizującą z niejednym wnętrzem. Szklany wazon to dodatek, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Nowoczesne wazony znajdujące się w ofercie Gie El są w całości wykonywane ręcznie. To wyłącznie polska produkcja, realizowana tradycyjną rzemieślniczą metodą, która polega na pracy z płynnym szkłem pobieranym z rozgrzanego do czerwoności hutniczego pieca. Rzemieślnik, pobiera szkło na specjalną, długą lancę, po czym wydmuchuje szkło bądź w specjalną formę, bądź też formuje wazon “z ręki” bez użycia jakiegokolwiek szablonu. Otrzymujemy wówczas rzeźbiarskie formy, charakterystyczne dla ręcznej pracy. Barwienie wazonów polega na obtaczaniu płynnego jeszcze szkła w specjalnych barwnikach i pigmentach – sprawia to, że każdy wazon subtelnie różni się odcieniem, który zależny jest od ilości pigmentu, temperatury, wilgotności oraz innych warunków panujących w momencie produkcji. Miłośnicy naturalnych produktów oraz ręcznej produkcji dostrzegają podobne niuanse i subtelności. Świadczą one o charakterze produkcji, a także dodają produktowi wartości estetycznej. Wazon szklany wytworzony ręką człowieka to prawdziwa perełka, która ubogacić możemy wnętrze. 

Podobne elementy wnoszą do wnętrza duszę, są oryginalne oraz ponadczasowe. Ich wytwórstwo – dalekie od masowej, seryjnej produkcji, jest unikatowe i oryginalne. Wprowadzanie do wnętrz takich produktów owocuje pięknymi, gustownymi zestawieniami oraz tworzeniem nieoczywistego, nieco artystycznego charakteru w pomieszczeniu. Nowoczesne wazony z serii SWAN to produkty, obok których nie sposób przejść obojętnie. Ich forma często zaskakuje i intryguje ze względu na ich niepowtarzalność. Designerskie wazony, a w szczególności wazon szklany SWAN średni turkusowy AGL0151, ozdobione są charakterystyczną, długą szyją. Jest smukła i subtelna, a przy tym delikatnie przegięta, przez co przywodzi na myśl łabędzia. Wazony wytwarzane są w kilku zachwycających odcieniach: turkusowym, oliwkowym oraz miodowym. Dostępne są również białe i czarne warianty, doskonale komponujące się z pozostałymi. Kolory są hipnotyzująco śliczne, a w połączeniu z nieregularną strukturą szkła wazony okazują się być wprost stworzone aby dopełniać aranżację nowoczesnych wnętrz. Wazony SWAN są dekoracjami naznaczonymi charakterem, które na pewno wniosą do pomieszczenia nutę elegancji i uroku. Warto zatem świadomie wprowadzać do naszych wnętrz dodatki, które będą umacniać jego styl – dekoracje, które będą ponadczasowe, a przy tym będą zachwycać jakością wykonania.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *