Wyjątkowa lampa wisząca SHINGLE – drewniana lampa wisząca

Unikatowa lampa drewniana wisząca

Lampa wisząca drewniana SHINGLE to unikatowy design oraz wzornicza awangarda. Produkt stworzony z myślą o wyjątkowych wnętrzach i nieszablonowych rozwiązaniach stylistycznych. To produkt, który budzi emocje – obok którego nie sposób przejść obojętnie. Lampa prawdziwie jedyna w swoim rodzaju. Zaprojektowana i finalnie wykreowana przez założycieli marki Gie El, architektów Marię i Jacka Rypułów. Projektanci, zauroczeni naturalnym materiałem drewna, jego walorami oraz charakterem, przekształcili go w nietuzinkowy produkt o niespotykanej estetyce. U podstaw tego produktu, tkwi fascynacja przyrodą oraz jej ponadczasowym pięknem. Jest to powrót do korzeni rozumiany, jako współpraca z naturą, a także zrównoważone wykorzystanie oferowanych przez nią zasobów. Twórcza, nowoczesna koncepcja projektantów, przeobraziła tradycyjny materiał w ekskluzywny, designerski produkt, pełen wyrazistości i nieprzeciętnego piękna – drewniana lampa, której urok dostrzec można w naturalnej, aksamitnej w dotyku fakturze powierzchni oraz ciepłej barwie. 

Oryginalne lampy wiszące, to świetny dodatek do wszystkich wnętrz, które stawiają na wzorniczą jakość oraz na estetykę opartą na pięknie i wrażliwości. Wyjątkowa oprawa oświetlenia, jest dodatkiem do wnętrza, która dopełnia, a także ubogaca całą aranżację. Unikatowość oraz rzeźbiarski charakter lampy powodują, że wnętrze wzbogacone jest o niezwykły produkt – dekorację z duszą, która wyraziście odciska swój ślad w stylistyce oraz aranżacji dowolnego pomieszczenia. Lampy takie stają się ozdobą nie tylko nocą, ale również w ciągu dnia, ponieważ ich forma i wyjątkowy materiał mogą być w pełni docenione także w naturalnym świetle dziennym. Świadoma aranżacja wnętrz nie pozostawia nic przypadkowi, każdy krok jest przemyślany i prowadzi do stworzenia pełnej harmonii we wnętrzu. Wszystkie dodatki budują nastrój oraz właściwy klimat – są dobierane w taki sposób, by wywoływać określone emocje, wpływać na nasz komfort, a także odczuwanie przestrzeni. Dobrze zbalansowane wnętrza, to takie w których wszystko jest na swoim miejscu, a pojedyncze elementy nie rażą i nie zakłócają przyjętej linii stylistycznej. 

Człowiek potrzebuje miejsca, w którym dobrze się czuje – istnieją wnętrza, w których poszukujemy relaksu, a w innych z kolei potrzebujemy skupienia oraz możliwości utrzymania  koncentracji, a są i takie, które mają pobudzać lub tworzyć zadany klimat. Oświetlenie jest istotnym elementem, który pomaga osiągnąć określony efekt, budując charakter wnętrza. Drewniana lampa SHINGLE to produkt, który z całą pewnością będzie tonował i harmonizował przestrzeń. Jest prawdziwym produktem, który swój naturalny urok będzie przelewał do wnętrz, w którym się znajdzie, ponieważ odda ciepło drewna i jego pozytywną energię. Wiszące lampy drewniane ubogacają pomieszczenia swoją formą oraz oryginalnym wzornictwem – mają w sobie bowiem zamknięty urok lasu i spokój oświetlonej słońcem polany. 

Naturalne materiały charakteryzują się tym, że pięknie się starzeją. Ich dojrzewanie jest bardzo ciekawym procesem. Czas odbija na nich swój ślad w bardzo przyjemny sposób. Delikatnie zmienia się ich struktura i kolor, przez co każdym dniem stają się piękniejsze i bardziej wartościowe. Osoby wrażliwe na piękno świata zwracają uwagę na charakter materiału, ponieważ wiedzą, że materiały, takie jak drewno czy też kamień są przyjazne człowiekowi. Mają pozytywny wpływ na otoczenie i przestrzeń, w którą zostają wprowadzane.

Lampa wisząca drewniana SHINGLE LGH0240 - Gie El
Lampa wisząca drewniana SHINGLE LGH0241 - Gie El
BWA wystawa Korzenie SHINGLE - Gie El
Lampa wisząca drewniana SHINGLE LGH0240 - Gie El

Niesamowite lampy drewniane sufitowe

Drewniana lampa SHINGLE wytworzona jest z prawdziwego drewna topolowego. Powstaje w wyniku łupania drewna na pojedyncze kawałki. Drewno w takiej postaci poddajemy powolnemu suszeniu, dzięki czemu uzyskuje ono charakterystyczny łukowaty kształt. Drewno w trakcie schnięcia wygina i formuje się. Kiedy jest już całkowicie suche, jest ręcznie selekcjonowanie, ponieważ niestety nie wszystkie elementy nadają się do wykorzystania w procesie tworzenia lampy. Te które zostały wybrane są pokrywane woskiem – zwracamy uwagę na prawdziwość materiałów – wosk naturalny, w oczywisty sposób różni się od tego chemicznego. Zależy nam, aby produkty Gie El, były prawdziwe i wykonane w duchu filozofii zrównoważonej produkcji. Następnie drewno jest zestawiane oraz łączone tak, aby stworzyć jeden z kilku wariantów lampy SHINGLE. W tej kolekcji odnaleźć można rozłożystą i szeroką lampę LGH0240, o niebanalnej szerokości 70 cm. Dla poszukujących węższego modelu marka proponuje również model lampa wisząca drewniana Shingle LGH0241 o szerokości 40 cm. W ofercie Gie El miejsce znalazła też wyjątkowa rozmiarowo perełka – długa lampa wisząca drewniana Shingle LGH0246. Jej wysokość dochodzi niemal do jednego metra, co sprawia, że jest świetnym dopełnieniem miejsc o sporej kubaturze i gabarytach wnętrz oraz wszędzie tam, gdzie potrzebny jest produkt, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

Wybierając lampę wiszącą do wnętrza warto zastanowić się nad ilością źródeł światła, klimacie oraz funkcjonalności, którą będziemy chcieli uzyskać. Opinie projektantów wnętrz i architektów są spójne w tym temacie – możliwość skorzystania z licznych źródeł światła o różnej intensywności i odmiennym charakterze, pozwoli na pełniejsze wykorzystanie możliwości oferowanych przez przestrzeń. W zależności od potrzeb skorzystać można z oświetlenia funkcjonalnego, którego zadaniem jest pełne, komfortowe rozświetlenie pomieszczenia. Przydaje się najlepiej przy pracach porządkowych czy ogólnym oświetleniu. Lampy o charakterze skupionym pomogą w dobrym oświetleniu miejsca pracy, biurka dziecka czy też miejsca czytania książki w fotelu. Wreszcie – oświetlenie klimatyczne pomoże w budowaniu nastroju oraz przytulnego charakteru. Lampy wiszące drewniane SHINGLE to opcja w pełni dekoracyjna, która zatroszczy się o niepowtarzalny klimat we wnętrzu. Wielkim atutem tego produktu, jest barwa światła, która otrzymywana jest w wyniku odbicia światła od naturalnie brązowej powierzchni drewnianych elementów. Dzięki temu wnętrze otulone jest niezwykle kojącym światłem – bardzo przyjemnym dla oka i pozytywnie oddziaływującym na człowieka. Wzmaga ono relaks i odprężenie, a efekt ten możemy spotęgować stosując ozdobne żarówki typu edison, które cechują się naturalnym, ciepłym światłem. Zestawione z lampą SHINGLE stworzą bardzo nastrojowy klimat. Widoczna żarówka to jeden z tych elementów, które tworzą niepowtarzalny charakter lampy, a przez to również i całego pomieszczenia, nadając mu wyrazistości oraz przytulnego, domowego charakteru. 

Drewniana lampa SHINGLE to produkt po który sięgają koneserzy dobrego wzornictwa. Designerske oświetlenie ma za zadanie ubogacać wnętrza, dodawać im uroku i naturalnego charakteru. Wisząca lampa, która otula miękkim, przytulnym światłem, to produkt za którym stoją zaangażowani projektanci, którzy zatroszczyli się o jego unikatową formę i funkcjonalność. 

Liczba komentarzy do “Wyjątkowa lampa wisząca SHINGLE – drewniana lampa wisząca“: 1

  • Magdalena

    Lampa, która bez wątpienia ucieszy wszytskich miłosników drewna i naturalnych materiałów. Jest tak różna od tego co oferuje obecnie rynek, że aż miło. Daleka od plastiku, połysku i utartych wzoców. Chętnie umieszczam ją w projektowanych przeze mnie wnętrzach. Jestem wielką fanką tej lampy

    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *