Gie El na targach INDEX w Dubaju

INDEX to wydarzenie – odbywające się w Dubaju, a także będące częścią Middle East Design and Hospitality Week 2019. Jest to największy event organizowany w tej części świata, który ma na celu przedstawiać nowoczesny design odmieniany przez wszystkie przypadki. Gie El jest jedną z prawie 800 firm, które miały okazję zaprezentować się na tym bliskowschodnim festiwalu.

Targi INDEX w Dubaju

INDEX to prawdziwe święto designu w rejonie Bliskiego Wschodu. Jako wydarzenie o międzynarodowej sławie, zgromadziło przeszło 50 tysięcy miłośników designu i wyposażenia wnętrz – również spoza Bliskiego Wschodu. Pośród wielu międzynarodowych wystawców znaleźliśmy się również i my – Gie El, firma o polskich korzeniach i tradycji. Zaprezentowaliśmy światu to co najlepsze z Polski, czyli nasz rodzimy design oraz nasze możliwości produkcyjne. Jak zawsze promowaliśmy to, co stworzyli nasi projektanci i wytworzyli nasi rzemieślnicy. Nieustannie się rozwijamy się i dlatego jesteśmy dumni, że mieliśmy okazję reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.

Mieliśmy okazję zaprezentować niezwykle zjawiskowy i efektowny, rdzawy żyrandol – wyjątkowy produkt składający się z czterdziestu metalowych lamp pokrytych prawdziwą rdzą. Projektanci Gie El świadomie zdecydowali się na wyeksponowanie produktu, który swoja formą daleki jest od powszechnie kojarzonych z Bliskim Wschodem złotem, kryształami i bogatym zdobnictwem. Wręcz purystyczny w wyglądzie żyrandol, przyciągał wzrok i budził olbrzymie emocje. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że kreujemy trendy, promując nową jakość designu – nie tylko w Europie, ale również na Bliskim Wschodzie. Żyrandol był przedmiotem licznych dyskusji oraz rozważań na temat formy i jakości współczesnego wzornictwa, a także możliwości wykorzystywania niekonwencjonalnych materiałów w przestrzeni architektury i wyposażenia wnętrz. Dzięki temu rdzawy żyrandol staje się jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów naszej marki. To misterna kompozycja licznych, łamanych płaszczyzn, które swą dynamiką przypominają wzbijające się do lotu ptaki. Produkt, którego piękno tkwi w prostocie oraz właściwym doborze materiału, dzięki czemu coraz liczniej pojawia się w przestrzeniach komercyjnych i prywatnych na całym świecie. Żyrandol zaprojektowany został przez projektantów oraz założycieli marki – architektów Marię i Jacka Rypułów.

Gie El Index Dubai Design from Europe
Gie El Index Dubai Design from Europe
Gie El Index Dubai Design from Europe
Gie El Index Dubai Design from Europe

Na targach publiczność miała okazję zaznajomić się także z innymi produktami marki. Jednym z nich było kilka serii lamp szklanych, drewnianych oraz metalowych, a także wyjątkowe łóżko. W tej części świata łóżko ORGANIQUE FUR0070 był produktem, który zdecydowanie wyróżnia się nieszablonowym designem, zupełnie odmiennym w swojej formie w porównaniu do lokalnych produktów. Na Bliskim Wschodzie w trendach pozostają wysokie, tapicerowane stelaże, przypominające swoją stylistyką łóżka znane z hoteli i resortów. W zestawieniu z takim obrazem mebla sypialnego, łóżko ORGANIQUE prezentuje się niemal purystycznie, choć przecież składa się z rzeźbionej, drewnianej ramy. Zwróciliśmy jednak uwagę, że odwiedzający targi poszukiwali odmiany oraz nowego odejścia od utartych schematów, które towarzyszą im od lat w aranżacji wnętrz. Gie El przełamuje schematy i jest synonimem niesztampowego myślenia w kreacji przestrzeni, dlatego też stał się swoistym odkryciem dla publiczności. Cieszy nas fakt, że mogliśmy poznać nowych ludzi i nawiązać wartościowe relacje biznesowe, a także że możemy dzielić się naszym talentem oraz wypracowaną ofertą produktów, które zostały tak entuzjastycznie przyjęte. 

Lampa SHINGLE na INDEX Dubai 2019

Warta opisania jest również lampa wisząca drewniana SHINGLE LGH0240. Stworzona jest z naturalnego drewna, dzięki czemu wyglądem przypomina szyszkę. Składająca się z wielu nałożonych na siebie elementów gontu, jest bardzo ekologicznym produktem. Lampa SHINGLE została na targach porównana do palmy i podobnie jak rdzawy żyrandol wywoływała dyskusje, gdyż była produktem o zupełnie nowej stylistyce, odmiennej od innych produktów. Wyjątkowe wzornictwo oraz proekologiczne podejście do projektowania, wzbudziły ogromne zainteresowanie oraz stały się przedmiotem ciekawej rozmowy z przedstawicielami University Of Sharjah, tamtejszego Wydziału Sztuk Pięknych i Projektowania Wnętrz.

Podsumowując, zauważyliśmy spory potencjał rynku Bliskiego Wschodu i cieszymy się z pozytywnego odbioru wzornictwa i kolekcji Gie El. Partnerzy biznesowi doceniają świadome i nieszablonowe podejście do designu, ugruntowaną pozycję na wzorniczym rynku oraz warsztat produkcyjny, z którego w tym sektorze słynie przecież cała Polska. Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, dostarczając bogate portfolio produktów wyposażenia wnętrz oraz unikatowy design, z którego Gie El jest tak rozpoznawalny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *