Gie El na targach Maison&Objet w Paryżu 2021

MAISON & OBJET 2021

 

We wrześniu 2021 roku w dniach 9-13, odbyła się w Paryżu międzynarodowa wystawa poświęcona wyposażeniu wnętrz. Jak podają organizatorzy odwiedziło ją ponad 55 tysięcy miłośników designu i dobrego wzornictwa, miłośników domowego ogniska i pięknych przedmiotów. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia i współtworzyć imprezę o takiej skali i rozmachu. Tym bardziej, że to pierwsza paryska wystawa designu w tym miejscu od 18 miesięcy. Covid bowiem uniemożliwił organizację dwóch poprzednich edycji, a i ta która się odbyła była do samego końca postawiona pod znakiem zapytania.

Gie El to oczywiście nowoczesne oświetlenie nacechowane rzeźbiarskimi formami i wyjątkowym wzornictwem. W Paryżu zaprezentowaliśmy światu designerskie lampy PORTAL, VILINE oraz HIVE w kolorystyce delikatnego ecru oraz kontrastującej z nią surowej rdzy. 

Przedstawiliśmy produkty w sposób poetycki i niezwykle malowniczy. Autorami koncepcji projektowej byli Maria i Jacek Rypułowie, którzy zadbali o puryzm wystawy i jej nacechowany emocjami odbiór. 

“Zależało nam na stworzeniu przestrzeni, która nie tylko przyciągnie wzrok i będzie wyróżniała się na tle innych prezentacji. Ważne dla nas było to, by wywołać dyskusję i sprowokować rozmowę o przeznaczeniu designu i ubranych w niego produktach. Taka jest właśnie idea tworzonej przez nas marki Gie El. Chcemy, by lampa nie była tylko przedmiotem, który świeci. Zależy nam na tym, by wywoływała emocje, budziła zachwyt, a swym pięknem wypełniała wnętrza”, mówi projektant i założyciel marki, Jacek Rypuła.

Zaprezentowane kolekcje cieszyły się zainteresowaniem przede wszystkim architektów, projektantów wnętrz i dekoratorów, którzy docenili unikatowość kolekcji oraz możliwość jej plastycznego wkomponowania we własne projekty i architektoniczne wizje. Marka rozpoznawana jest właśnie z tego, że chętnie współpracuje z projektantami pozwalając na takie modyfikacje, które nie zaburzając charakteru produktu pozwalają dopasować go do konkretnej przestrzeni. Kolekcje prezentowane w Paryżu świetnie wpisują się w takie przestrzenie jak hotelowe lobby czy restauracje, gdzie oczekiwany jest unikatowy design i efekt rzeźbiarskiego wypełnienia wnętrza. 

Drugą grupą projektantów byli Ci, którzy w produktach Gie El upatrują szansę na nieszablonowe wyposażenie projektowanych domów i wnętrz mieszkalnych. Designerskie lampy Gie El zaprojektowane zostały tak, by wpisywały się również w przestrzenie domowe. VILINE to lampa idealna nad stół, podczas gdy PORTAL kompozycyjnie dopełnia salony i przestrzenie klatek schodowych.

 

Wystawy targowe to świetne miejsce na wymianę poglądów, rozmowy z Klientami oraz markami, które również stawiają na jakość designu. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takich wydarzeniach i podnosić w ten sposób jakość własnych produktów oraz świadomość projektową. Dzięki temu możemy być pewni, że Gie El podąża z duchem czasu, rozwijając się i oferując produkty, z których jesteśmy dumni. 

Read in English

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *