Idealna lampa stołowa do Twojej nowej sypialni

Sypialnia to przestrzeń zaaranżowana z myślą o wieczornym relaksie i rześkim poranku. To właśnie o niej myślisz, kiedy czujesz zmęczenie po 8 godzinach pracy przy biurku czy wracając do domu po kilkudniowej podróży służbowej. Do zbudowania odpowiedniego klimatu w tym wnętrzu, obok wygodnych mebli potrzebne są także stylowe dodatki. Czy jest coś, co może lepiej kreować wygląd pokoju niż kilka punktów rozproszonego, ciepłego światła? Dobrze dobrana lampa stołowa – w kilku egzemplarzach rozstawionych w pomieszczeniu to sekret dla zbudowania atmosfery wyciszenia.

Są takie miejsca w domu, które muszą szczególnie sprzyjać relaksowi. Pokój dzienny służy zwykle do wspólnego spędzania czasu, gabinet do pracy, a sypialnia do odpoczynku. Z tą myślą musisz starannie wybierać wszystkie dodatki – nawet z pozoru najmniej istotny detal wpłynie na efekt aranżacyjny. Odpowiednia lampa stołowa nowoczesna to jeden z elementów dla uzyskania oryginalnego i nieco awangardowego efektu. 

Lampa stołowa i jak ją dopasować do sypialni?

Kiedy zastanawiasz się nad wyborem lampy, na myśl mogą przyjść różne rozwiązania. Model stojący, taki jak miedziana lampa z rurek LANTERN IV. to rozwiązanie o surowej i nowoczesnej formie. Oświetla ona przestrzeń przy łóżku, np. na czas czytania po zapadnięciu zmroku. Wtedy, zamiast włączać górne światło, które mogłoby przeszkadzać partnerowi, wystarczy zapalić lampkę ustawioną na stoliku nocnym. Jej dyskretny blask oświetli stronice ksiązki czy gazety, lecz nie będzie oślepiał. Praktyczna funkcja lampy stołowej w sypialni jest nie do przecenienia, ale nie tylko tym należy kierować się dobierając takie elementy oświetlenia. Równie ważny dla komfortu i poczucia estetyki jest wysokiej jakości design. Dlatego tak wiele osób chętnie zwraca uwagę na lampy o formie zbliżonej do produktów wchodzących w skład serii RAFAELLO w różnych kolorach. Dzięki nim można z łatwością dopasowywać dodatki do wystroju i kolorystyki dominującej w pokoju, jak również tworzyć kontrastowe kompozycje. Ten zamysł doskonale definiuje styl fusion, który opiera się na zasadzie przeciwieństw. 

Lubisz odważne aranżacje? Szukasz niebanalnych gadżetów? Chcesz kupować wyłącznie to, co piękne, a jednocześnie praktyczne? Odrzuć ofertę sklepów sieciowych, a zamiast tego skup się na poszukiwaniu przedmiotów o określonym charakterze i wartości. Dobrej jakości, nowoczesna lampa stołowa powinna być zaprojektowana przy wykorzystaniu naturalnych materiałów, jak drewna, stali czy szkła. Forma takiego dodatku powinna zachwycać ponadczasową elegancją – ale w żadnym wypadku nie być nudną. Niech swoją obecnością dopełnia pomieszczenia lub kontrastuje z nim w niepowtarzalny sposób. Mówiąc o odwadze i sile kontrastów, mamy na myśli np. połączenie wyrafinowanych i unikatowych dodatków ze stonowanymi meblami czy ścianami. Świetnym przykładem jest tutaj postprzemysłowa lampa stołowa serii LANTERN z abażurami umieszczona w minimalistycznej, skandynawskiej czy eklektycznej sypialni. 

Ponadczasowa lampa stołowa industrialna

Lampa stołowa industrialna rozpoznasz je na tle innych produktów, ponieważ wyróżniają się prostotą swojej konstrukcji, którą podkreśla np. obecność nagich żarówek, tylko niekiedy umieszczonych w abażurach. Taka forma wymaga przemyślanego rozstawienia żarówek, które po włączeniu powinny rzucać jasne, ciepłe światło. Wykorzystanie naturalnym materiałów, takich jak drewna i metalu, jak np. miedzi buduje interesujący kontrast i pozwala wprowadzić do wystroju dodatkową fakturę. 

Nowoczesna lampa stołowa utrzymana w podobnej stylistyce może okazać się prawdziwym dziełem sztuki, które sprawi że przestrzeń nabiera autorskiego charakteru. Kluczem do uzyskania harmonii jest zrównoważony design. Dlatego tak nieoczywiste, przykuwające wzrok propozycje jak np. lampa stołowa serii BONZAI. To niepowtarzalny, a zarazem ponadczasowy element dekoracji sypialni. Warto zwrócić na nią uwagę przede wszystkim ze względu na nieregularną formę. Geometryczna rzeźba intryguje, sprawia, że wypoczynek w jej towarzystwie jest przyjemniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Włączona czy zgaszona – zawsze pięknie wygląda i zdobi wnętrze.  

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *