Jak dopasować funkcjonalne i nowoczesne regały do salonu?

Salon jest pomieszczeniem z którego korzysta się często, w charakterze miejsca spotkań z bliskimi, spędzania wolnego czasu, odpoczynku, a nierzadko także pracy i nauki. Funkcjonalność powinna być główną cechą, która będzie przyświecać w czasie aranżowania poszczególnych sprzętów. Nowoczesne regały do salonu, zwłaszcza we wnętrzach planowanych w duchu określonej estetyki, powinny wizualnie uzupełniać przestrzeń oraz zapewniać miejsce do przechowywania. Na półkach w salonie ustawia się zwykle książki, a także cenne pamiątki i dekoracyjne przedmioty. Biorąc pod uwagę to, jak wiele czasu na co dzień spędza się w pokoju dziennym warto zadbać o to aby otaczały nas starannie wyselekcjonowane przedmioty, które budują stylistykę wnętrza. Regał do salonu odpowiednio wyeksponuje każdy z nich. 

Modne regały do salonu, dopasowane do Twoich potrzeb

Modne regały do salonu, dopasowane do obranej stylistyki panującej we wnętrzu będą spójnym i przydatnym elementem wystroju. Planując wygląd salonu warto przykładać wagę do detali, ponieważ finalnie to właśnie one decydują o efekcie końcowym. Miłośnicy minimalizmu i nowoczesnej oszczędności form z pewnością wiedzą, że z przypadku obrania takiej estetyki jest to szczególnie ważne. Otaczając się wysokiej jakości elementami, warto postawić zaledwie na kilka mocnych akcentów, np. w postaci sofy, fotela, oryginalnej lampy lub właśnie regału. Na półkach warto ustawić zgromadzone dzieła sztuki, a także pamiątki z podróży. To ich wartość sentymentalna i związany z nimi ładunek emocjonalny wpływają na budowanie indywidualnego charakteru miejsca – warto dopuścić do głosu osobowość mieszkańców. 

Zwracający uwagę, oryginalny w formie regał warto wprowadzić do pomieszczenia utrzymanego w spójnej i jednolitej stylistyce. Industrialne wnętrza charakteryzują się elementami przywodzącymi na myśl przestrzenie starych fabryk. Styl odznacza się faworyzowaniem surowości form oraz faktur. Kolekcja regałów TONY odznacza się bardzo wyrazistą linią, osiągniętą poprzez wykorzystanie stalowych rurek. Połączone są przy pomocy wyeksponowanych kolanek, trójników i śrubunków. Są to wyjątkowe regały designerskie, tworzone w duchu umownej surowości. Wykończenie elementów ze stali znakomicie kontrastuje z organiczną strukturą naturalnego drewna. Jasny odcień desek z drzew iglastych tworzy interesujące dopełnienie dla ciężkiego stelaża. Razem składają się na stabilny mebel, który wpisze się w przestrzenie naznaczone atmosferą loftowych poddaszy.

Funkcjonalne i oryginalne regały 

Przestrzeń salonu ma przede wszystkim służyć budowaniu komfortu osób, które na co dzień z niego korzystają. Poszczególne elementy warto dobierać więc z pewną dozą krytycyzmu. Nie warto zapełniać całego dostępnej przestrzeni niepraktycznymi dodatkami. Designerskie elementy, tworzone z najwyższym kunsztem, przy wykorzystaniu znakomitych materiałów sprawią, że wnętrze nabierze ekskluzywnego klimatu, a przy tym nie będzie sprawiało wrażenia przepełnionego.

 

Oryginalne regały z kolekcji SCALA występują w dwóch wariantach – z półkami wykonanymi z drewna lub z metalu, które wizualnie wtapiają się w resztę konstrukcji. Zabudowane ścianki boczne wykonane są z jednolitego fragmentu metalu. Wycięcia podtrzymujące półki nadają konstrukcji lekkości, ale mimo tego regał będzie stanowił rozpoznawalny wizualnie punkt w pomieszczeniu. Nowoczesna forma jest na tyle prosta, że umożliwia dobre wyeksponowanie zawartości półek, a przy tym zachwyca niezwykłym charakterem. Sekret stworzenia funkcjonalnego i pięknego wnętrza kryje się także w stylizacji poszczególnych elementów. Odwaga oraz intrygujące rozwiązania idą w parze nowoczesną formą. W zależności od wybranego wariantu kolorystycznego czarny lub biały regał SCALA można skomponować ze ścianą w tym samym odcieniu, dzięki czemu zgromadzone dekoracje, pamiątki czy książki znajdą się na pierwszym planie – a razem z nimi historia, jaką chcesz opowiedzieć.  

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *