Jak powinien wyglądać designerski przedpokój? Eksperci radzą i pomagają

Odpowiednia aranżacja mebli pozwoli zagospodarować w domu oraz mieszkaniu funkcjonalny, nowoczesny przedpokój. To pierwszy fragment naszego lokum, z jakim stykają się goście, a także miejsce w którym dokonuje się ostatnich poprawek przed wyjściem do pracy. Warto aby korzystanie z wieszaków, szafy czy siedziska mogło być wygodne, a wszystkie elementy komponowały się ze sobą kolorystycznie oraz pod względem formy.

W większości mieszkań jest to zwykle niewielki korytarz lub miejsce specjalnie wydzielone na odwieszenie kurtek czy odłożenie butów. W domach jednorodzinnych przedpokój może mieć formę mniejszego, oddzielnego pomieszczenia tzw. wiatrołapu, ale takim mianem określić można także przestrzeń przechodnią między pokojami. Jakie elementy warto uwzględnić urządzając przedpokój? Podpowiadamy.

Nowoczesny przedpokój z siedziskiem: rozwiązanie dla mieszkań i kawalerek

Bolączką mniejszych lokali jest ograniczona ilość dostępnego miejsca. Przez to przedpokój zwykle kończy jako ciasny korytarz, zarzucony przez ubrania i przypadkowe dodatki – a w takim miejscu najważniejsza jest przecież funkcjonalność. To właśnie tam w pośpiechu ubieramy się przed wyjściem do pracy, sprawdzamy fryzurę oraz makijaż (dlatego nie można zapomnieć o odpowiednio dużym lustrze!). W przedpokoju przechowuje się także najpotrzebniejsze drobiazgi, takie jak klucze do mieszkania, do samochodu, dokumenty, akcesoria dla naszych pupili oraz domowe utensylia. 

Funkcjonalny i nowoczesny przedpokój z siedziskiem pozwala na wygodne zakładanie i zdejmowanie obuwia. Warto wybierać meble kompaktowe lub wielofunkcyjne. Stabilny stołek z wygodnym siedziskiem, jak np. modele z kolekcji LOW czy SWIVEL, może być z łatwością przestawiony w wybrane miejsce. W ciasnym korytarzu dwa taboreciki sprawdzą się zatem znacznie lepiej niż jedna, dłuższa ławka.

Przy tym warto zadbać o miejsce na drobiazgi. Do tego celu można pokusić się o wykorzystanie:

  • otwartych regałów, których poszukiwać można pośród serii SCALA czy TONY; 
  • lekkich półek w oryginalnych kształtach, przeznaczonych do zamocowania na ścianie; 
  • konsoli z szufladami oraz wygodnym blatem; 
  • dodatkowych elementów, takich jak np. koszyki, skrzynki lub obite materiałem pudełka (najlepiej z zamknięciem). 

Przedpokój nowoczesny wymaga także wieszaka na ubrania – stojącego (jak modele TWIG lub BAOBAB), naściennego lub pojemnej szafy w zabudowie. Wybór tych elementów jest rzecz jasna w dużej mierze zależny od warunków jakie stwarza dany lokal.

Przestrzeń do przechowywania oraz wygodna ławka: nowoczesny przedpokój w domu jednorodzinnym

Z jednej strony wydaje się, że nowoczesny przedpokój w domu jednorodzinnym stwarza niemal nieograniczone możliwości w kwestii aranżacji. Niedopracowana koncepcja może jednak nie przełożyć się finalnie się na wygodną do codziennego użytkowania przestrzeń.

Nowoczesny przedpokój, zwłaszcza jeśli utrzymany jest w nawiązaniu do wpływów stylu skandynawskiego, może być uzupełniony o funkcjonalną konsolę. To mebel o zgrabnej formie, wyposażony w blat oraz pojemne szuflady, w których pomieszczą się potrzebne drobiazgi. Znakomitym przykładem są modele z kolekcji PRL, wykończone przy pomocy różnokolorowych laminatów zdobiących fronty szuflad.

Poszukujesz lekkich mebli o geometrycznej formie? Konsole QUEEN sprawdzą się do tego celu znakomicie, a do tego pod ich blatem znajdzie się miejsce np. na kosz do którego można odkładać szaliki lub akcesoria potrzebne w czasie spaceru z psem.

Warto zatroszczyć się także o wygodne siedzisko, a jeśli tylko pozwala na to miejsce, niech będzie to stylowa ławka – na wytrzymałych metalowych nogach, z drewnianym siedziskiem (model LUIGI) lub też uzupełniona dodatkowo o piękne poduchy ławka CORGI. Na meblu może wygodnie przysiąść więcej niż jedna osoba, a na siedzisku znajdzie się także miejsce na odłożenie torebki.

Przedpokój powinien funkcjonalnie służyć na co dzień oraz być łatwy do utrzymania w porządku. Dzięki temu przestrzeń pozostanie w pełni funkcjonalna oraz stanie się piękną wizytówką poświadczającą dobry gust mieszkańców.

Sprawdź oferowane przez nas nowoczesne meble do przedpokoju

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *