Kreatywna przestrzeń biura domowego – pomysły i inspiracje

Chcesz zaaranżować wygodną przestrzeń do pracy w domu? Prowadzisz własny biznes, a może potrzebujesz miejsca, w którym będziesz mógł komfortowo zająć się odpowiadaniem na maile lub pracą twórczą? Nowoczesne biuro w domu to przede wszystkim odpowiednio dobrane meble oraz ich aranżacja – sprzyjająca utrzymaniu skupienia. Jak zabrać się za zorganizowanie przestrzeni biurowej w domu?

Organizując domowe biuro, przede wszystkim trzeba wybrać na nie odpowiednie miejsce. Szczęśliwcy, którzy mogą zorganizować takie miejsce w osobnym pomieszczeniu będą mieć znacznie większe pole do popisu, chociażby w kwestii doboru mebli czy ich ustawienia. Co jednak w sytuacji, kiedy “biuro” musi stanowić część przestrzeni wspólnej, salonu lub sypialni? Przedstawiamy kilka pomocnych porad w oparciu o ofertę polskiej marki Gie El.

Wygodne stanowisko do pracy: nowoczesne biuro domowe

Zacznijmy od tego, jakie elementy są niezbędne przy pracy biurowej. W zależności od charakteru pracy poszczególnych osób zestaw najpotrzebniejszych elementów może się nieco różnić lub być uzupełniony o elementy specjalne, jak np. podnóżki czy krzesło ze specjalnym, ortopedycznym oparciem. Najczęściej jednak nowoczesne biuro domowe powinno być wyposażone w:

  • biurko:

jego blat powinien być odpowiednio duży, aby można było pomieścić na nim sprzęt komputerowy, jak laptop, klawiaturę, monitor (lub dwa), a także głośniki. Przy tym biurko powinno umożliwiać wygodne ułożenie ramion, aby nie nadwyrężać nadgarstków w czasie pisania na klawiaturze. W przypadku osób pracujących krócej w ciągu dnia, zamiennie z biurkiem może sprawdzić się konsola z szufladami, na której wygodnie zmieści się komputer.

  • wygodne krzesło:

może być to fotel komputerowy, lub wygodne krzesło, wyprofilowane w taki sposób, aby dobrze wspierać zachowanie prawidłowej postawy. Siedzenie może być obite przyjemnym w dotyku materiałem lub też być ażurowe. 

  • dobre oświetlenie: 

lampka stołowa lub dobrze dobrane oświetlenie sufitowe są kluczowe przy pracy i to nie tylko wieczorami. W pochmurne dni biurko także powinno być dodatkowo oświetlone, aby nie nadwyrężać wzroku. To podstawa aranżując nowoczesne biuro w domu.

  • miejsce do przechowywania:

dokumenty, notatki, przybory do pisania oraz książki. Wszystkie te rzeczy są niezbędne przy pracy biurowej, a aby nie musieć ciągle odchodzić od stanowiska, warto przy biurku ustawić otwarty regał albo postawić na komodę. Pomocne są także szuflady w samym biurku, w których przechowywać można najpotrzebniejsze drobiazgi. Dzięki temu domowe biuro pozostanie uporządkowane.

Nowoczesne biuro w domu – jak zadbać o dobry styl i wygodę

Organizując nowoczesne biuro w domu nie trzeba rezygnować z dobrego stylu. Meble nadal mogą zachwycać znakomitą jakością i pięknym wykonaniem. Przy tym warto zauważyć, że wysokiej jakości meble są zwyczajnie bardziej komfortowe w użytkowaniu. Chybotliwe biurko czy nieustannie skrzypiące krzesło mogą skutecznie utrudnić utrzymanie skupienia przy pracy.

Dla wielu osób bardzo istotne jest zachowanie wysokiej estetyki otoczenia, w którym pracują. Nic dziwnego, ponieważ dobry design jest kluczowy dla zaprojektowania wygodnej przestrzeni do pracy. Zatem – na co zwracać uwagę? Stylowe biuro w domu można uzupełnić o: 

  • elementy z naturalnego drewna; 
  • dodatki wykonane z metalu (utrzymane w podobnym tonie – złotym, srebrnym lub miedzianym); 
  • wysokiej jakości tkaniny (obecne np. na obiciu krzesła); 
  • żywe rośliny w dekoracyjnych doniczkach.

Marka Gie El proponuje w swojej ofercie szeroki wybór mebli i dodatków, które z powodzeniem można wykorzystać aranżując nowoczesne biuro w zaciszu swoich czterech ścian. Idea marki opiera się na korzystaniu z wysokiej jakości materiałów, lokalnej produkcji w Polsce oraz nietypowych koncepcjach inspirowanych najlepszym designem. Przy pracy postaw przede wszystkim na najwyższy komfort, wygodę i estetykę. Dzięki temu codzienna praca i załatwianie sprawunków nie będzie już oznaczało wyłącznie przykrej konieczności.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *