Lampa stołowa w Twoim salonie. Jak ją dopasować do wnętrza?

Lampa stołowa stanowi funkcjonalne źródło światła punktowego, które pomaga w budowaniu kameralnego klimatu. Świetnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach, w których liczy się ciepło, jasność i przestronność. Kiedy chcesz swobodnie kreować oświetlenie w swoim salonie, wybierz do niego drewnianą lampę stołową. Nie tylko zapewni ciepłe światło, ale też stanie się wyrafinowanym i bardzo charakterystycznym elementem dekoracyjnym.

O ile oprawa wisząca pod sufitem ma za zadanie rozpraszać światło i obejmując jak największą przestrzeń, o tyle lampa stołowa doświetla tylko niewielki obszar. Tym samym zapewnia intrygującą grę świateł i cieni, a w jej blasku eksponowane są poszczególne meble czy bibeloty. Doskonale sprawdzi się w salonie – tuż obok zestawu wypoczynkowego, umieszczona na parapecie czy stoliku kawowym, koło telewizora lub jako element przytulnego kącika czytelniczego.

Lampa stołowa – drewniana, szklana czy miedziana?

Duża różnorodność lamp stołowych dostępnych w ofercie marki GIe El daje możliwość wyboru spośród modeli o delikatniejszej lub wyrazistej formie – utrzymanych w ponadczasowej stylistyce lub nowoczesnych i designerskich. Polska manufaktura bazuje na wieloletnich tradycjach i osiągnięciach sztuki hutniczej, chętnie korzystając ze współczesnych technologii oraz trendów. Produkty te nie stanowią jednak jedynie źródła światła, ale także wyjątkowe rzeźby zdobiące salon. Salon ubogacić może:

  • lampa stołowa drewniana – modele serii COCOON to lampy z dębowymi podstawami i mlecznymi lub transparentnymi kloszami formowanymi ręcznie, które stanowią prawdziwą gratkę dla miłośników awangardowego designu;
  • lampa stołowa szklana – smukła forma, barwione szkło oraz prosty, minimalistyczny klosz składają się na lampy serii ANGEL. Każda z nich jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Nawiązanie kształtu do klasycznych lamp z abażurem decyduje o ponadczasowym charakterze produktów;
  • nowoczesna lampa stołowa z miedzi – industrialny produkt serii LANTERN, doskonały do wnętrz utrzymanych w stylistyce loft. Konstrukcja z rurek, połączona z tekstylnym abażurem efektownie prezentuje się na tle ścian z czerwonej cegły czy betonu architektonicznego. Lampa osadzona jest w drewnianej podstawie z olejowanego drewna, która znakomicie dopełnia całości. 

Jeżeli urządziłeś już swoje wnętrze, a czujesz, że brakuje w nim kropki nad “i”, czyli mocnego, wieńczącego całość aranżacji elementu – postaw na oryginalną lampę stołową. Tak samo w przypadku organizowania metamorfozy, gdy przyjdzie czas na zmianę w wystroju salonu, możesz wpłynąć na jego charakter korzystając wyłącznie z designerskich dodatków, bez konieczności przeprowadzania remontu.

Nowoczesna lampa stołowa – jak dobrać do wnętrza?

Nowoczesne lampy stołowe mogą zachwycić połączeniem oryginalnej formy z nieoczywistymi rozwiązaniami, jak np. surowe miedziane konstrukcje, które do złudzenia przypominają fragmenty rurociągów, czy też żarówki w szklanych kloszach o nieregularnym kształcie. To modele tak wyraziste, że będą najmocniejszym akcentem w każdym wnętrzu, w którym się znajdą. Jak dobrać je do obecnego wystroju, żeby nie zdominować przestrzeni, lecz harmonijnie ją wypełnić?

  • Lampa stołowa szklana pięknie rozprasza światło. Przy tym prezentuje się bardzo lekko, toteż znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniach utrzymanych w minimalistycznym klimacie.
  • Drewniana lampa stołowa może wyrazić inspirację naturą, obecną we wnętrzu, a także wizualnie ocieplić całą aranżację, wprowadzając do niej element wykonany z organicznego materiału. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się w projektach inspirowanych np. stylem skandynawskim.
  • Lampa stołowa z miedzi, ze względu na swoją prostą i surową formę doskonale nadaje się do aranżacji pomieszczeń loftowych, a także przestrzeni o poprzemysłowym sznycie.

Lampę stołową do wnętrza można dopasować do wnętrza, lub też dowolnie żonglować stylami i klimatem, stawiając na nietypowe połączenia w nurcie fusion. Ryzyko, jak eksperymentowanie z formami czy kolorami na zasadzie kontrastu, może się opłacić. Nie warto obawiać się zestawiania ze sobą rozmaitych faktur, materiałów oraz form – dzięki temu wnętrze może tylko zyskać na charakterze.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *