Lampy szklane produkowane ręcznie w Polsce – wyjątkowe i nietuzinkowe

Detale obecne we wnętrzu wpływają na jego charakter. W jaki sposób? Dobra jakość i design bronią się praktycznie same. Już na pierwszy rzut oka odróżnić można designerski produkt, który został zaprojektowany i wykonany z pasją i zaangażowaniem, od produktów powstających masowo. Szklane lampy tworzone przez polską markę Gie El to wyjątkowe elementy oświetlenia, opracowywane z myślą zaproponowania alternatywy dla kiepskiej jakości oraz nudnego, powtarzalnego designu przewijającego się przez ofertę sklepów sieciowych.

Urządzając mieszkanie, w pierwszej kolejności inwestuje się w elementy centralne, takie jak sofy, szafy czy inne meble, których konstrukcja musi zapewniać wygodę i komfort. Nie warto jednak całkowicie pomijając w kalkulacji kosztów oświetlenia. Dobrze dobrane lampy pomagają w budowaniu charakteru całej aranżacji. Światło bardzo mocno wpływa na człowieka, jego dobre samopoczucie oraz nastrój. Wprowadź więc do swojego wnętrza nowoczesne szklane lampy, które będą funkcjonalnie służyć i zdobić mieszkanie. 

Oryginalne lampy szklane: nowoczesne produkty tworzone w tradycyjny sposób

Marka Gie El to polska firma wierna tradycyjnym metodom tworzenia szkła – kunszt najlepszych mistrzów może być doceniony za sprawą wyjątkowych produktów o nowoczesnej formie. Designerskie lampy szklane powstają w inspiracji naturą, jej formami, kolorami i strukturami, a także w oparciu o tradycję polskich rzemieślników specjalizujących się w pracy ze szkłem. Dzięki temu produkty Gie El tak bardzo zachwycają. Ręczne formowanie szkła to niełatwa sztuka, która wymaga odpowiedniego przygotowania i doświadczenia. Te elementy stanowią jednak o znakomitej jakości gotowej lampy.

Dawniej elementy dekoracyjne ze szkła były bardzo popularne i cieszyły się ogromnym uznaniem. Z czasem wiele osób zaczęło uważać różnokolorowe szkło formowane w wazony i misy za przeżytek. Marka Gie El aktywnie przyczynia się jednak do zerwania z tym stereotypem na korzyść nowego zachwytu tworzonym lokalnie szkłem.

Lampy szklane – nowoczesne podejście do klasycznego oświetlenia

Klasyczny, szklany klosz jest bardzo stylowym dodatkiem w każdym wnętrzu. Równie popularne są także lampy o tradycyjnej formie, łączącej szklaną bazę z tekstylnym abażurem. W zależności od nastroju panującego we wnętrzu, tego typu lampy szklane nowoczesne można ze sobą zmiksować i dowolnie zestawiać. W jaki sposób włączyć tego rodzaju oświetlenie do wystroju mieszkania?

Nad stołem w jadalni może zawisnąć wyjątkowa lampa lub żyrandol ze szklanymi kloszami. Mimo nowoczesnej formy, będzie on wprowadzał do wnętrza klasyczny szyk, który kojarzy się z najpiękniejszymi wnętrzami hotelowymi i restauracyjnymi. Lampy szklane pięknie załamują światło, które buduje intymną, przytulną atmosferę – tak ważną, kiedy spędza się czas z bliskimi.

Jeśli obawiasz się, że aranżacja pokoju lub mieszkania okaże się zbyt chłodna lub oszczędna, warto uzupełnić ją o lampę z kolorowego szkła. Drobny akcent nie zburzy kompozycji wystroju, a za to skutecznie podbije wygląd salonu, sypialni czy nawet holu. Warto sięgać po modele stołowe, które znajdą swoje miejsce na blacie komody, konsoli czy nawet na regale na którym ustawione są książki.

Sypialnia jest jednym z tych miejsc w każdym domu, gdzie gra świateł stanowi kwestię kluczową dla zbudowania w niej atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi. Warto jednak zrezygnować w tej przestrzeni z wykorzystania pojedynczego źródła światła, a zamiast plafonu na środku sufitu, postawić na kilka mniejszych lamp w ciekawych formach. Z tego powodu designerskie lampy szklane można z powodzeniem wykorzystać także na szafce nocnej lub stoliku. Dzięki temu dostęp do oświetlenia jest wygodny, a symetrycznie ustawione po dwóch stronach łóżka lampy sprawią, że nawet minimalistyczne pomieszczenie zyska ponadczasowy klimat.

Szklane lampy – szyk w każdym wnętrzu

Dobierając oświetlenie do domu warto poszukiwać produktów wyjątkowych. Marka Gie El oferuje alternatywę dla nudy w aranżacji wnętrz. Upiększ swoje najbliższe otoczenie, budując je przy pomocy światła oraz ponadczasowej urody szklanych form.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *