Najbardziej ekskluzywne szkło artystyczne PAFIL

Produkowane w Polsce lampy podbijają świat. 

Szkło to wyjątkowy materiał – jego początkowa plastyczność, umożliwia formowanie niepowtarzalnych form i struktur. Po wypaleniu jednak, staje się ono trwałe, zachwyca chłodną, gładką powierzchnią oraz pięknie odbija i rozprasza światło. Dzięki temu szkło może być wykorzystywane do tworzenia najróżniejszych przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych – od zastawy stołowej, poprzez niebanalną biżuterię, a na elementach wystroju kończąc. Te ostatnie stanowią harmonijny mariaż piękna i funkcjonalności, czego dowodem są niebanalne lampy artystyczne, tworzone przez polską manufakturę Gie El. 

Designerzy marki stawiają na formy, które zachwycają lekkością i nowoczesnym wykończeniem. Szklane lampy sygnowane przez markę Gie El wyróżnia także materiał – polskie szkło artystyczne Pafil, które charakteryzuje się wyjątkową strukturą. Połączenie barwnych plam przywodzi na myśl wiosenną łąkę. Inwencja projektantów marki pomogła wykorzystać walory tego tworzonego rzemieślniczo surowca, dzięki czemu powstać mogły designerskie elementy oświetlenia serii takich jak Space, Galaxy, Lava czy Rocket.

Polskie szkło artystyczne – ekskluzywny akcent we wnętrzu

Polska tradycja hutnicza jest długa i sięga wiele pokoleń rzemieślników wstecz. Wyjątkowe elementy tworzone ze szkła już od wieków stanowiły obiekt pożądania oraz stanowiły o zamożności osób, które mogły sobie na nie pozwolić. Obecnie polskie szkło artystyczne nie traci na popularności, a dzięki świeżym i oryginalnym koncepcjom opracowywanym przez designerów marki Gie El, może ono zagościć również w Państwa wnętrzach.

Szkło artystyczne Pafil zachwyca swoją mleczną strukturą, w której zatopione są różnokolorowe plamy najróżniejszych kształtów. Pastelowe odcienie zieleni, niebieskości oraz żółci mieszają się ze sobą tworząc zachwycający spektakl, przywodzący na myśl ukwieconą łąkę. Podświetlone żarówką, daje mocno ciepłe światło, które znakomicie pomoże w budowaniu wrażenia przytulności we wnętrzu.

Co więcej – produkcja tej wyjątkowej odmiany szkła ma miejsce wyłącznie w Polsce. Stąd też ekskluzywny charakter proponowanych przez markę Gie El elementów oświetlenia wiszącego, lamp stołowych i żyrandoli.

Szkło Pafil jest przygotowywane poprzez stopniowe dodawanie barwnych plam, które uzyskać można dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości pigmentów. Mistrzowie hutnictwa dokładnie wiedzą w jaki sposób uzyskać niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju efekt. Następnie szkło jest odpowiednio formowane, a na końcu utrwalane w wysokiej temperaturze, aby uwiecznić daną formę. Warto podkreślić, że proces przebiega ręcznie, przy wykorzystaniu tradycyjnych technik i doświadczenia mistrzów obróbki szkła.

Artystyczne lampy serii Pafil – dzieła sztuki użytkowej od Gie El

Designerzy marki Gie El opracowali koncepcje kilku kolekcji, bazujących na wykorzystaniu oryginalnej struktury szkła Pafil. Marka proponuje artystyczne lampy sufitowe, podwieszane na przewodach w oplocie, serii takich jak:

  • SPACE – kolekcja lamp wiszących oraz żyrandoli z trzema, pięcioma lub siedmioma kloszami, o obłej formie, ze ściętą podstawą; 
  • VOLCANO – proste, ale niezwykle oryginalne klosze, które swoim kształtem przywodzą na myśl krater. Ścianki kloszy zwężają się ku dołowi, dając przyjemne dla oka, mocniej skoncentrowane światło; 
  • GALAXY – lampy artystyczne o okrągłych kloszach, które decydują o ponadczasowej elegancji i harmonii tych modeli.

Na uwagę zasługują także wyjątkowe lampy stołowe. Tego typu oświetlenie bazuje z kolei na wykorzystaniu szkła Pafil jako materiału do stworzenia lekkiej i stylowej podstawy lampy:

  • seria LAVA – a w szczególności zachwycająca lampa-wazon Lava I. Jej organiczna, płynna forma sprawia, że jest to funkcjonalna rzeźba, która pomoże w budowaniu nastrojowej atmosfery w każdej aranżacji.
  • lampy serii APOLLO i ROCKET – klasyczne w swojej formie, smukłe, bazy z wzorzystego szkła, zwieńczone tekstylnymi abażurami.

Polskie szkło artystyczne, tworzone w pracowniach manufaktury Gie El zasługuje na uwagę każdej osoby zakochanej w dobrym designie. Jedyne w swoim rodzaju elementy oświetlenia zachwycają prostotą form oraz feerią pastelowych odcieni, inspirowanych naturą. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *