Nietuzinkowa forma w nowoczesnych lampach kolekcji MEDUSE

Osobom, które szukają niebanalnych lamp wiszących niełatwo jest znaleźć idealny produkt. Aby uzupełnić wnętrze o wyjątkowy dodatek, który będzie jednocześnie pełnić rolę funkcjonalnego oświetlenia, warto sięgnąć po designerskie lampy powstające z wysokiej jakości materiałów. Dlatego warto skierować wzrok na ofertę polskiej manufaktury Gie El. Rzemieślnicy tej marki ręcznie formują szklane elementy, pracując z gorącym, płynnym szkłem, utrwalając w nim niepowtarzalne kształty. W ten sposób powstają wyjątkowe produkty z kolekcji MEDUSE.

Dobierając nowoczesne lampy wiszące do wnętrza powinno się kierować przede wszystkim względami praktycznymi i estetycznymi. Elegancka oprawa stanowi bowiem dekorację nawet w ciągu dnia, gdy umieszczona wewnątrz niej żarówka jest zgaszona. Dlatego stawiając na szklany abażur można uzyskać spektakularny efekt, a zarazem pomieszczenia spowite ciepłym blaskiem. Lampy wiszące szklane z kolekcji MEDUSE stanowią wyjątkową dekorację wnętrza, która zachwyca żywym odcieniem oraz nieregularną formą kloszy.

 

Lampy szklane wiszące MEDUSE

MEDUSE to niezwykle artystyczna i wysublimowana kolekcja, na którą składają się oryginalne lampy szklane wiszące w różnorodnych odsłonach. Projektowane są przez designerów marki i tworzone ręcznie przez doświadczonych hutników, którzy osobiście czuwają nad każdym etapem produkcji – od doboru barwnika, poprzez zatopienie go w płynnym szkle, które następnie jest wydmuchiwanie przy pomocy długiej lancy. Produkt przed finalną obróbką “odpoczywa” w tradycyjnym piecu, by finalnie mógł trafić do wyjątkowych wnętrz. W ten sposób w pracowniach Gie El uzyskuje się abażury o swobodnych, lekkich formach. Zatopione w nich pęcherzyki powietrza potęgują ten efekt, wyglądają nieco figlarnie, sprawiają, że snop światła rozprasza się i załamuje pod różnymi kątami. Po uważnym wpatrzeniu się w lampę szklaną wiszącą wyraźnie widać naturalnie biegnące ciemne cętki, naturalne załamania oraz pofalowane krawędzie – dzięki czemu każda z lamp zaskakuje organiczną formą i zdobi wnętrze, w którym się znajdzie.

Wyjątkowe odcienie nowoczesnych lamp serii MEDUSE

Lampy wiszące nowoczesne ozdobione szklanymi abażurami stwarzają szerokie różnorodne możliwości w zakresie dekoracji wnętrza. Odcień charakterystycznych kloszy serii MEDUSE może stanowić mocny akcent kolorystyczny lub też harmonijnie współgrać z innymi dodatkami. Wybierać można spośród nasyconych turkusów, ciepłych żółcieni, a także wariantów klasycznych i uniwersalnych w bieli lub czerni. Postawić można także na szkło przezroczyste. Nowoczesne lampy wiszące wchodzące w skład kolekcji urzekają, przypominając we wnętrzu nowoczesne dzieła sztuki – harmonijne, nietuzinkowe i stworzone nie tylko po to, żeby świecić, ale też aby zachwycać swą niezwykłą formą.

Dlaczego warto wybrać lampy wiszące szklane

Lampy wiszące szklane stanowią perfekcyjne dopełnienie aranżacji wnętrza, a ze względu na swój design i charakter równie dobrze sprawują się w mieszkaniach, co w biurach, restauracjach, hotelach, lokalach handlowych bądź usługowych. Zastanawiasz się, dlaczego spośród wszystkich lamp wiszących nowoczesnych warto wybrać właśnie modele serii MEDUSE?

  • stanowią stylową dekorację – szklana obudowa jest asymetryczna, zdobiona pęcherzykami powietrza, ciemniejszymi plamkami i smugami, dzięki czemu lampa zachwyca swoją strukturą i nowoczesnym wykończeniem;
  • lampy wyglądają pięknie, gdy rozświetla je blask żarówki, ale także wtedy, gdy są wyłączone – design produktów łączy w sobie ponadczasowy, tradycyjny wygląd z awangardową formą;
  • zapewniają możliwość optymalnego doświetlenia całego wnętrza lub tylko jego wybranych części – finalny efekt zależy od miejsca instalacji, długości przewodu czy metrażu pomieszczenia. W każdej opcji lampa daje jasny snop światła, odpowiednio rozproszonego przez formę klosza. W efekcie na ścianach, meblach, suficie oraz posadzkach migocą i załamują się jasne refleksy.

Lampy szklane wiszące to świetny wybór, dobrze korespondujący z różnorodnymi stylami wnętrzarskimi. Nadają się zarówno do salonu utrzymanego w stylistyce skandynawskiej, jak również do nowoczesnej kuchni lub jadalni. Oświetlenie z powodzeniem sprawdzi się w gabinecie, a także do budowania relaksującej atmosfery w sypialni – seria MEDUSE uwodzi niepowtarzalnym charakterem i formą, która sprawdzi się w niekonwencjonalnych aranżacjach. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *