Nietuzinkowe oświetlenie kuchni – 5 najważniejszych wskazówek

Szukasz pomysłów na efektowne, a zarazem nieoczywiste oświetlenie kuchni? To wnętrze, w którym spędzasz sporo czasu, dlatego wybór lamp jest szczególnie ważny – dla komfortu pracy oraz samopoczucia. Sięgnij po nietuzinkowe oprawy, które podkreślą charakter wnętrza, a także zapewnią dobre doświetlenie strefy przyrządzania i serwowania posiłków czy sprzątania. Poznaj 5 rad ekspertów Gie El w zakresie doboru nowoczesnych lamp wiszących.

  • Uwzględnij podział na strefy

Ergonomiczna kuchnia podzielona powinna być na strefy. Zazwyczaj wyróżniamy ciągi do przyrządzania dań, sprzątania oraz przechowywania. Każda z nich ma inną specyfikę i potrzeby. Najwięcej uwagi przy planowaniu rozmieszczenia lamp warto poświęcić przestrzeni, w której gotujesz. Nad wyspą lub blatem powinny znaleźć się lampy wiszące nowoczesne oferujące oświetlenie punktowe. To ważne, ponieważ utrzymasz wysoki komfort pracy w kuchni, nawet po zapadnięciu zmroku. Kiedy ilość światła dziennego pobieranego ze słońca będzie zbyt mała, Ty będziesz cieszyć się jasnym blatem i doskonałą widocznością, która pozwoli Ci się skupić na przygotowywaniu posiłków.

  • Skup się na kolorach

Przestrzeń kuchenna zazwyczaj utrzymana jest w stonowanej kolorystyce. Białe, grafitowe czy drewniane meble świetnie się prezentują w różnych zestawieniach, ale z czasem mogą wydać się dość pospolite, a nawet nudne. Jak skutecznie ożywić pomieszczenie, a zarazem nie przeprowadzać kosztownych remontów czy czasochłonnych przemeblowań? Oczywiście przy pomocy dodatków. W tej roli niezawodnie sprawdzą się nowoczesne lampy wiszące, które perfekcyjnie uzupełniają współczesne wnętrza. Na uwagę zasługuje np. różnokolorowa kolekcja MEDUSE, w której królują oprawy wykonane z hartowanego szkła barwionego na odcień turkusowy, royal pink lub moon dust. Już same nazwy intrygują – przekonaj się, że lampy wiszące nowoczesne perfekcyjnie uzupełnią wygląd wnętrza i przełamią jego zachowawczy charakter.

  • Baw się formą

Lampy wiszące do kuchni nie muszą mieć tradycyjnych, symetrycznych form. Z powodzeniem mogą przybrać nieco mniej oczywiste i rzadziej spotykane kształty, które wprowadzą do wnętrza powiew świeżości. Obły kształt rogu, czyli oprawy z kolekcji HORN świetnie zaprezentują się jako nowoczesne lampy wiszące nad stół. Na pewno przykują wzrok swoimi transparentnymi kloszami w wielu ciekawych odcieniach, jak również zapewnią ciepłe punktowe światło tuż nad blatem. Idealne, żeby doświetlić i zaakcentować estetycznie podane dania główne czy desery.

  • Wybieraj szlachetne materiały

Wszechobecny plastik, powtarzalność i kiepska jakość powinny odejść w niepamięć. Warto natomiast postawić na szlachetne materiały oraz wysokiej jakości design – które nigdy nie wychodzą z mody. Czy może być ku temu lepsza okazja niż zakup nowoczesnej lampy wiszącej inspirowanej budową szyszki? Kolekcja SHINGLE jest jednym z najoryginalniejszych produktem polskiej marki Gie El. Składa się z nakładanych na siebie warstwowo deszczułek wyginanych w subtelne łuki, które tylko częściowo osłaniają żarówkę. Rzucane przez nią ciepłe światło rozlewa się po wnętrzu i przedziera między nieregularnymi liniami łączeń poszczególnych elementów.

  • Daj się porwać niebanalnym rozwiązaniom

Wreszcie coś o czym warto powiedzieć głośno – rdza, surowy beton, stal, cegła i drewno z zaakcentowanymi słojami oraz strukturą. To dzisiaj materiały, które zdecydowanie warto zaprosić do swoich wnętrz. A jak zrobić to najlepiej? Oczywiście w formie dodatków, decydując się na lampy wiszące do kuchni. Inspiracją jest tutaj na pewno seria AVOCADO, kształtem przypominająca popularny owoc oraz BIRD – wyginana na kształt lecącego ptaka dynamiczna forma z cieniutkiej blachy pokrytej warstwą imitującą rdzę. Zaskakująco, niebanalnie i świeżo. A jeżeli postprzemysłowe klimaty są Ci bliskie to sprawdź inne surowe abażury, w tym RAIN – oprawy wykonane z prawdziwych kamiennych łupków ułożonych na wzór kurtyny. Są bardzo oryginalne.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *