Nowoczesne i designerskie lampy z giętej stali w Twoim domu

Oświetlenie w domu tworzy “duszę” wnętrza – co do tego trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości. Rozmieszczenie poszczególnych sprzętów to jedno, lecz dopiero dopełnienie ich przy pomocy strategicznie zaplanowanych punktów światła, pozwala wywindować aranżację wnętrza na całkowicie nowy poziom. Designerskie lampy wiszące pomagają w spójnym zespoleniu ze sobą poszczególnych elementów obecnych w pomieszczeniu. To rodzaj oświetlenia, który najczęściej pełni funkcję głównego źródła światła, wspieranego przez mniejsze lampy. Ich forma odpowiada za wypełnienie przestrzeni dostępnej między sufitem a linią wzroku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kształt lampy wiszącej nieco zdominował pomieszczenie, nadając im autorskiego zacięcia. 

Eleganckie i designerskie lampy przyciągające wzrok

Designerskie lampy to wyjątkowe elementy wytwarzane na małą skalę, zwykle przy wykorzystaniu wiedzy i umiejętności najlepszych rzemieślników, wyspecjalizowanych w danym polu. Można postawić we wnętrzu na harmonię oraz zrównoważone formy mebli wypoczynkowych. Delikatny kontrast, jaki zapewniają np. lampy designerskie pozwoli przełamać monotonię. 

Lampa wisząca DUO BIRD I czarno rdzawa LGH0640 - Gie El

Warto pochylić się w tym miejscu nad rozwiązaniami obecnymi w większości domów – jednak jak się okazuje, nie wykorzystywanymi w pełni. Mowa tutaj o materiałach tworzących najbardziej nietypowe lampy, takich jak metal. Gładka powierzchnia w macie lub o delikatnym połysku i zdecydowanej linii, daje szerokie możliwości w kwestii kształtowania finalnej formy klosza. W końcu żarówka nie musi być w pełni osłonięta, aby dawać we wnętrzu miękkie, kojące światło. Nowoczesne lampy wiszące pomagają w zabawie utartymi konwencjami (dosłownie) rzucając nowe światło na najbardziej powszechne i funkcjonalne rozwiązania. 

Restauracja - Gie El

Jaka forma oświetlenia będzie lepiej przyciągać wzrok we wnętrzu, niż oryginalna w formie lampa wisząca? Linia SPIRAL ma do zaoferowania wyjątkowy model żyrandola złożonego z pomniejszych metalowych kloszy, które ułożone są kaskadowo w formie spirali. Nietypowe rozwiązanie może się na pierwszy rzut oka wydawać odpowiednie tylko do bardzo wysokich pomieszczeń, ale w rzeczywistości równie dobrze może przecież zastąpić wysoką lampę stojącą. Nowoczesne klosze wykonane z giętej blachy przypominają ptaki lub figury wykonane w technice origami. Są lekkie, a zarazem tworzą zdecydowaną instalację, układającą się w formę świetlnej kolumny spływającej z sufitu. 

Nowoczesne lampy wiszące z giętej stali – klasa i wyjątkowy styl

Sięgając po nowoczesne lampy wiszące w nietypowych formach, nie trzeba zrezygnować z ponadczasowej elegancji. Dobry design broni się przed okresowymi wpływami mody. Właśnie to odróżnia masowo produkowane elementy wystroju od tych naprawdę jakościowych. 

Lampa wisząca DUO BIRD II biało rdzawa LGH0643 - Gie El

Wisząca lampa to funkcjonalne dopełnienie stołu jadalnego. Zawieszona tuż nad blatem z którego wspólnie korzystają domownicy, daje wrażenie stworzenia centrum – symbolicznego ogniska życia towarzyskiego. Lampy serii TRIO oraz HANA powstały w duchy geometrycznej oszczędności formy i chociaż produkty korespondują ze sobą wizualnie, każdy z modeli wprowadza do pomieszczenia inną atmosferę. Wymienione modele wykonane są również z giętej, malowanej proszkowo blachy. Seria TRIO bazuje na harmonijnej, prostej linii, symetrii i powtórzeniu figury tworzącej każdy z kloszy, podczas gdy forma lamp HANA wydaje się być dużo bardziej nieprzewidywalna, inna w zależności od ustawienia pierścienia spinającego przewody. Sami możemy zdecydować, czy jest luźniejsza, czy bardziej zwarta, lub zmieniać jej ustawienie co jakiś czas, co zdecydowanie odświeży wnętrze. Są to designerskie lampy o lekkiej formie, które w zależności od potrzeb mogą wprowadzić do wystroju nieco więcej lub nieco mniej geometrycznego zamieszania. Prawdziwe piękno produktów można docenić dopiero po zmroku, kiedy to rozproszone światło odbija się od powierzchni blachy, zapewniając niepowtarzalny spektakl świetlny. 

Klasyczne rozwiązania projektowania w duchu nowej, futurystycznej estetyki, będą ozdobą każdego pomieszczenia. Salon, jadalnia, kuchnia, a także sypialnia mogą zyskać dzięki odpowiedniemu operowaniu światłem. Śmiałe posunięcia w aranżacji wnętrz to klucz do stworzenia oryginalnych i prawdziwie “swoich” przestrzeni. Warto więc poszukiwać nowości i nie rezygnować z kreatywnych koncepcji. 

Lampa FRILL LGH0750 - Gie El

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *