Nowoczesne lampy stołowe i oświetlenie Twojego biurka

Uzupełniając aranżację o lampy stołowe, zyskujesz dodatkowe, niezależne źródła światła. Mogą one występować solo – aby budować nastrój sprzyjający pracy czy wypoczynkowi, ale świecić także razem z główną lampą sufitową. W ten sposób cała przestrzeń zostanie skąpana w jasnym blasku, a Ty zyskasz przytulne i funkcjonalne wnętrze. Podpowiadamy, jakie lampy stołowe nowoczesne wybrać w ramach dekoracji, a jakie sprawdzą się w przypadku aranżowania przestrzeni roboczej.

W trosce o swój komfort oraz jakość przestrzeni wybieraj lampy, które rzucają odpowiednią ilość światła. Liczy się zwłaszcza jego moc, sposób rozproszenia, natężenie czy barwa. Do wypoczynku idealne są modele rzucające subtelne i delikatne snopy, których intensywność zostaje złagodzona przez tekstylny abażur. Z kolei do oświetlenia biurka czy stołu roboczego warto jest wybrać designerskie lampy stołowe zapewniające jasność i doskonałą widoczność nawet w pochmurny dzień lub po zmroku.

Lampy szklane stołowe w formie dekoracji

Zazwyczaj lampy szklane stołowe wybiera się z myślą o ich funkcji dekoracyjnej. W tej roli tworzone ręcznie ozdoby sprawdzają się fenomenalnie, ponieważ przykuwają wzrok niczym najprawdziwsze dzieła sztuki.

Wystarczy spojrzeć na propozycje z kolekcji RAFAELLO lub BEE, aby w jednej chwili odkryć cały ich powab oraz piękno. Te elementy wyposażenia wnętrz składają się z wielobarwnych podstaw o różnorodnej formie oraz tekstylnych abażurów. Blask rzucany przez żarówkę odbija się w transparentnych ściankach podstawy, hipnotyzując, sprawiając, że jasne refleksy mienią się i tańczą na ścianach, meblach oraz suficie. Zachwycić może także struktura szkła, w której zamknięte są drobne pęcherzyki powietrza. Różnią się one rozmieszczeniem, rozmiarem i zagęszczeniem – w każdym produkcie rozkładają się nieco inaczej, co decyduje o wyjątkowym charakterze, oryginalności i niepowtarzalności poszczególnych wyrobów wchodzących w skład serii.

Dzięki jasnym abażurom wykonanym z lnu, światło rzucane przez żarówkę jest delikatne, subtelne i odpowiednio przytłumione. Do wnętrza trafia go tyle, że najbliższe otoczenie jest doskonale oświetlone, ale blask ani nie oślepia, ani też nie przeszkadza w odpoczynku. Nowoczesne lampy stołowe stanowią dekorację wnętrza nawet w dzień, gdy nie świecą. Trudno oderwać od nich wzrok, a każda uważniejsza analiza nasuwa nowe wnioski na temat troski o detale, wzorniczej precyzji i perfekcyjnej jakości polskiego rzemiosła. Polski design i polskie rzemiosło są od lat doceniane na świecie. Stąd tak wiele produktów marki Gie El rozpoznawanych jest poza granicami i prezentowanych na przeróżnych wystawach wzorniczych. Zatem proszę się nie zdziwić, odwiedzając różne kraje, że traficie Państwo na oświetlenie naszej polskiej manufaktury w hotelach czy restauracjach. Sygnowane logiem Gie El produkty zadomowiły się już na dobre w świadomości odbiorców poszukujących dobrego, ponadczasowego designu. 

Nowoczesne lampy stołowe z odkrytymi żarówkami

O ile lampa z żarówką osłoniętą kloszem świetnie sprawdza się przy łóżku w sypialni lub w wypoczynkowej strefie dziennej w salonie, o tyle przy oświetlaniu biurka można postawić na bardziej awangardowe rozwiązania. Blat stołu roboczego może być skąpany w jasnym blasku, niezakłóconym przez abażur, ponieważ odpowiednie doświetlenie miejsca pracy decyduje o tym, aby można było wygodnie korzystać z komputera, czytać i pisać – nawet po zmroku, bez uczucia zmęczonych oczu czy bólu głowy.

Do gabinetu domowego lub firmowego polecamy lampy stołowe nowoczesne Gie El z odsłoniętymi żarówkami. Ten trend jest niezwykle popularny przy aranżacji wnętrz – tzw. żarówki Edisona od pewnego czasu są chętnie wykorzystywane jako oświetlenie nad stołami czy zestawami kina domowego. My proponujemy to rozwiązanie także w formie oświetlenia stołowego. Tym bardziej, że na rynku dostępne są żarówki Edisona w formie energooszczędnych i ekologicznych typu LED.

Kolekcja LANTERN to różne wersje nowoczesnych lamp stołowych składające się z:

  • żarówek nieosłoniętych kloszami lub tłumionych przez niewielkie abażury, które pełnią głównie rolę dekoracyjną i skupiają strumień światła w konkretnym punkcie;
  • konstrukcji z miedzianych lub stalowych rurek, z jednym lub dwoma ramionami do wyboru;
  • drewnianej podstawy wykonanej z litego kawałka dębu (nie we wszystkich modelach);
  • przewodu w tekstylnym oplocie.

Designerskie lampy stołowe występują w wielu inspirujących formach. Znajdź własną i odkryj drzemiący w niej potencjał. Wraz z nowym źródłem światła zmieni się też wygląd całego pomieszczenia. Stanie się ono jaśniejsze, a dzięki swobodnej grze refleksów, blasków i strumieni stanie się ulubionym miejscem pracy lub wypoczynku. Z Gie El stworzysz wyjątkowe wnętrze. Dziękujemy za Twój wybór.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *