Nowoczesne oświetlenie – jak w nietuzinkowy sposób wykorzystać żyrandole?

Żyrandol to rodzaj oświetlenia, który obecnie przeżywa prawdziwy renesans. Jednakże jego forma obecnie daleka jest od klasycznej lampy ozdobionej kryształami i żarówkami imitującymi kształtem świecę. Za żyrandol można uznać lampy o rozbudowanej formie, ozdobione przestrzennymi elementami wykonanymi ze szkła lub metalu. Jego forma interpretowana jest współcześnie na wiele sposobów, a jednak – nadal pozostaje niekwestionowanym wyznacznikiem stylu.

Jak wykorzystać żyrandol w domu aby prezentował się jako gustowne, nowoczesne oświetlenie? Przede wszystkim warto zacząć od poszukiwań wysokiej jakości lamp, które będą pasować do wystroju wnętrza, a przy tym nie przytłoczą go nadmiarem dekoracji czy tandetną formą. Podpowiadamy w jakich miejscach najlepiej sprawdza się ten typ oświetlenia.

Fani stonowanego minimalizmu oraz nowoczesnej stylistyki mogą dobierać designerskie oświetlenie posiłkując się ofertą polskiej marki Gie El. Od lat firma zajmuje się kreowaniem i wprowadzaniem na rynek wyjątkowych rozwiązań, opartych o autorskie pomysły jej designerów. Przekonaj się jak wiele dobrego dla wnętrza może zdziałać dobrze dobrany żyrandol.

Propozycje marki Gie El – oświetlenie designerskie w różnych stylach

W ofercie marki Gie El znaleźć można wyjątkowe projekty, wykonane lokalnie, z wysokiej jakości materiałów. Proponujemy kilka najciekawszych opcji, aby jeszcze lepiej podkreślić jak duże możliwości aranżacyjne stwarza dobrze dobrane do wnętrza oświetlenie designerskie.

  • lekkie lampy CLOUD oraz BEE

To modele składające się z trzech szklanych kloszy zawieszonych na cienkich przewodach. Tego typu rozwiązanie jest wyjątkowo subtelne i z pewnością wpisze się w gust osób poszukujących oryginalnego, ale prostego designu. Żyrandol nie musi odznaczać się ciężką konstrukcją, aby wzbudzał zachwyt i mógł być wykorzystany jako praktyczne, domowe oświetlenie. 

  • żyrandol MEDUSE oraz VOLCANO

Ilość kloszy jest nieco większa niż w przypadku poprzednich modeli, dzięki czemu zmienia się wizualny odbiór całego żyrandola. O ostatecznym efekcie z pewnością zadecyduje także kolor szkła, z którego będą wykonane klosze – marka Gie El stawia na wykorzystanie ręcznie formowanego szkła znakomitej jakości, które zachwyci nawet najbardziej wymagających.

  • lampy serii BIRD

Designerzy postawili na prostą, geometryczną konstrukcję złożoną z elementów przypominających zrywające się do lotu ptaki. Industrialny charakter tych żyrandoli pozwoli przełamać wnętrze wypełnione kolorowymi dodatkami. W zależności od tego jak mocno rozbudowana jest ta prosta forma, tego typu żyrandol może znaleźć zastosowanie zarówno jako designerskie oświetlenie stołu, jak również jako zapierająca dech w piersi dekoracja klatki schodowej czy hotelowego foyer.

Oświetlenie nowoczesne i gustowne – żyrandol w aranżacji

Forma żyrandola wymaga odpowiednich warunków aby go wykorzystać w aranżacji danego wnętrza: 

  • wysokie stropy – mieszkanie z nisko podwieszonym sufitem nie sprzyja wykorzystaniu tego typu oświetlenia, ponieważ jego forma może sprawić, że pomieszczenie wyda się jeszcze mniejsze; 
  • przestrzeń – ciasny pokój, z dużą ilością sprzętów lepiej skorzysta na użyciu kilku mniejszych lamp, które strategicznie rozmieści się w różnych częściach pokoju; 
  • określony styl – chociaż w sprzedaży dostępnych jest wiele wariantów żyrandoli, ich forma wymaga aby wystrój danego wnętrza dobrze współgrał z elegancką lampą. 

Jeśli dany lokal daje swobodę w kwestii aranżacji, tego typu oświetlenie nowoczesne z powodzeniem znajdzie swoje miejsce w pokoju dziennym, salonie, a także w jadalni. Najczęściej to właśnie te miejsca wymagają zastosowania mocnego, punktowego światła oraz wyeksponowania konkretnych mebli (jak. np. sofy, stolika kawowego czy większego stołu jadalnianego).

Oryginalnym pomysłem jest również wykorzystanie żyrandola do oświetlenia klatki schodowej. Takie rozwiązanie z pewnością warto jednak omówić z dekoratorem wnętrz, który pomoże w doborze odpowiedniego modelu i zaaranżowaniu lampy w taki sposób, aby odpowiednio komplementowała formę schodów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *