Nowoczesne oświetlenie w rdzawym stylu – designerskie wykończenie

Lampy w mieszkaniu mogą służyć do czegoś więcej niż tylko oświetlania pomieszczeń. Ich forma może być oryginalna i nietypowa, dzięki czemu będą zdobić każdą aranżacje, uzupełniając ją o nieoczywisty dodatek. Z jakich materiałów powstaje nowoczesne oświetlenie? Najczęściej natrafić można na produkty wykonane z metalu, szkła, a czasem także z mniej oczywistych surowców, jak np. drewno czy papier. Być może warto sięgnąć po coś zupełnie nowego i wprowadzić do wnętrza urozmaicenie w postaci warstwy rdzy? Brzmi zagadkowo? Spieszymy z odpowiedziami.

Designerskie oświetlenie a nietypowe rozwiązania

Sięgając po designerskie oświetlenie warto poszukiwać nie tylko oryginalnych form, ale także niespotykanych rozwiązań, które zaskakują. Wykonany z metalu klosz lampy, zamiast warstwą farby, może być pokryty np. prawdziwą rdzą. Jak wiadomo proces korozji jest naturalnym efektem utleniania się żelaza, w wyniku którego metal pokrywa się warstwą rudego nalotu. Zwykle uważany jest on za mankament czy oznakę niszczenia materiału, ale w kontekście nowoczesnego designu takie rozwiązanie może zyskać zupełnie nowe znaczenie. Skąd taki pomysł?

Polska marka Gie El specjalizuje się w tworzeniu designerskich mebli, dodatków oraz oświetlenia. To wyjątkowe produkty, powstające w oparciu o oryginalną wizję designerów marki oraz doświadczenie najlepszych rzemieślników. Produkty powstają lokalnie, w Polsce. Jednocześnie, przyglądając się poszczególnym produktom, bardzo jasno można w nich dostrzec żywą inspirację właśnie rodzimą naturą, paletą kolorystyczną polskich lasów, a także najlepszymi osiągnięciami nowoczesnego designu.

Rdza jest nalotem powstającym naturalnie, a jej nawarstwianie się na powierzchni metalu owocuje uzyskaniem bardzo oryginalnych przejść kolorystycznych oraz zachwycającą fakturą. Podobne rozwiązanie wykorzystano tworząc lampy serii HAT czy DUO BIRD Nowoczesne oświetlenie sufitowe oferowane przez markę Gie El wybija się na tle produktów dostępnych w popularnych sieciówkach właśnie za sprawą wykorzystania podobnych rozwiązań oraz zamiłowania do piękna naturalnych form.

Rdza – jak oświetlenie nowoczesne wykorzystuje jej piękno

Wybierając tego typu oświetlenie nowoczesne do wnętrza mieszkania można wprowadzić niepowtarzalny klimat. Światło żarówki odbijające się od warstwy metalu pokrytego rdzą daje piękną, ciepłą poświatę, która buduje wrażenie przytulności.

Gdzie sprawdzi się tego typu oświetlenie? W każdym pomieszczeniu, które wymaga dodatkowego punktu świetlnego oraz odrobiny domowego klimatu. Sufitowa, rdzawa lampa może zawisnąć w salonie, nad stolikiem kawowym, a także w jadalni lub kuchni, akcentując w ten sposób miejsce spożywania posiłków w rodzinnym gronie.

Nowoczesne oświetlenie wykonane z metalu inspirowane jest stylem industrialnym, co wyraźnie akcentuje mocna, geometryczna forma lamp oferowanych przez markę Gie El. Dlatego też można wykorzystać je do oświetlenia przestrzeni gabinetu, tworząc tym samym atmosferę sprzyjającą utrzymaniu skupienia i kreatywności. Lampy wchodzące w skład serii BIRD, a także większe żyrandole RECT, świetnie dopełniają aranżację nowoczesnych wnętrz utrzymanych w minimalistycznym klimacie.

Projektanci marki Gie El, poza aspektem estetycznym dbają także o zachowanie funkcjonalności swoich produktów. Warstwa rdzy jest odpowiednio zabezpieczona, przy pomocy bezbarwnej powłoki, dzięki czemu lampa nie łuszczy się, a jej powierzchnia nie kruszeje.

Zależy Ci na designerskim wnętrzu? Gustujesz w nowoczesnych rozwiązaniach z charakterem? Postaw na oryginalne projekty marki Gie El. Każdy produkt opiera się na autorskiej koncepcji, rozwijanej z myślą o przygotowaniu wysokiej jakości, ponadczasowych elementów, które będą komplementować przestrzeń nowoczesnych mieszkań, wnętrz loftowych oraz biurowych. Chcesz postawić na jedyne w swoim rodzaju, designerskie oświetlenie? Postaw na wysokiej jakości produkty tworzone z pasją w Polsce.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *