Nowoczesny stolik do salonu – punkt centralny we wnętrzu

Stolik kawowy HEXA IV zielony FCT0351 / FCT0354 - Gie El

Przestrzeń salonu aranżowana jest z myślą o przyjmowaniu gości oraz spędzaniu czasu z bliskimi. Często, nawet podświadomie, organizując swoje najbliższe otoczenie staramy się wydzielić jak najlepsze miejsce do tego aby móc spotkać się w gronie znajomych albo spędzić wieczór przy książce czy filmie. W domu, centralnym punktem takiej przestrzeni zwykle jest stół. Jego rola jest jasna – ma przede wszystkim służyć do tego aby odstawić na nim filiżankę kawy lub lampkę wina, ustawić dekoracje, zapaloną świecę, ozdobny album czy rozłożyć grę planszową. Wyjątkowe w swojej formie, nowoczesne stoliki do salonu oferują dla aranżacji całego wnętrza znacznie więcej. To sprzęty wokół których chętnie gromadzą się domownicy i goście, a przy tym piękne przedmioty, które urozmaicają salon, nadając mu charakteru.

stoliki kawowe - Gie El

Podstawa każdego wnętrza – stylowe stoliki do salonu

Niezależnie od preferowanej estetyki, trudno wyobrazić sobie komfortowo zorganizowany salon, w którym brak praktycznego blatu. Funkcjonalność nie musi być jednak oznaczać rezygnacji z waloru estetycznego – wręcz przeciwnie. Oszczędność formy, użytkowość i ponadczasowe piękno mogą współistnieć harmonijnie się dopełniając, czego przykładem są stylowe stoliki do salonu. Metal, drewno czy kamień? Naturalne barwy czy też odważne akcenty intensywnego koloru? Mocna, czy może lekka i ażurowa forma? Wybór jest w Twoich rękach. 

 

Zależnie od organizacji pomieszczenia i jego wielkości, w salonie zastosowanie może znaleźć stolik kawowy lub dekoracyjny blat pomocniczy. Stylowe stoliki do salonu wchodzące w skład serii takich jak: VILLAGE DOOR, FRAMED, TEA, PATCHWORK, ZIG-ZAG czy HEXAGON charakteryzuje wspólny motyw przewodni – mocny, drewniany blat osadzony na nogach lub metalowym stelażu. Każdy z produktów odznacza się odrębnym i niepowtarzalnym designem, inspirowanym naturalnym pięknem struktury drewna oraz linearnością metalowej konstrukcji. To nowoczesne meble, które wyróżnia zdecydowana forma i przestrzenna lekkość. Pozorna prostota konstrukcji jest wynikiem wytężonej pracy projektantów oraz wysokiego kunsztu wykonania poszczególnych elementów. W ten sposób marka może oddać hołd rzemieślniczej tradycji i pozwolić wybrzmieć pięknu wykorzystanych surowców. 

Stolik kawowy ZEN V-2 FCT0274 - Gie El

Funkcjonalne i modne stoliki do salonu

Śmiałe decyzje, niestandardowe wykończenia czy materiały – dzięki nim można stworzyć wyjątkową przestrzeń, która będzie zachęcać do zażycia komfortu i wyciszenia. Przy tym są to elementy, które umożliwiają podkreślenie indywidualności danego miejsca. Dobierając modne stoliki do salonu można z łatwością wpłynąć na całokształt aranżacji, upraszczając ją lub uzupełniając o intrygujący dla oka element. 

 

Na linię produktów HEXA składają się stoliki kawowe oraz pomocnicze które charakteryzuje bardzo wyjątkowa forma. Kształt metalowej konstrukcji, złożonej z mniejszych paneli zachwyca geometryczną różnorodnością. Widoczne między elementami wycięcia, wydają się “wpuszczać” do wnętrza mebla powietrze, nadając mu lekkości. Oryginalny design sprawia, że stoliki mogą być także zestawiane ze sobą, wzajemnie komplementując w ten sposób swoje krzywizny. W zależności od formy stoliki serii HEXA mogą służyć za meble pomocnicze lub centralne. 

 

Organiczne materiały są elementem który sprawia, że stoliki nowoczesne do salonu są czymś znacznie więcej niż tylko użytkowym sprzętem w mieszkaniu. W szczególności poszukując elementów uzupełniających, jak stoliki pomocnicze, nie warto kierować się utartymi schematami. Marka przygotowała warianty kierowane do zwolenników estetyki industrialnej – serie MARIO oraz BARREL. Stoły należące do rodziny produktów ZEN odznacza z kolei bardzo wyjątkowe wykończenie. Blat pokrywa warstwa naturalnego łupka, kamień o delikatnej fakturze i stalowym odcieniu. Nietypowa forma modeli takich jak stolik WAVE może być wykorzystana we wnętrzach o bardzo różnorodnym charakterze. Podobnie w przypadku produktów z linii BUDDY oraz RAV. To nowoczesne stoliki do salonu wykonane w całości z lakierowanego metalu. Gładkie płaszczyzny znakomicie korespondują z przestrzenną konstrukcjią, przywodzącą na myśl papierowe origami. 

Stolik pomocniczy RAV czarny FCT0380 - Gie El

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *