Nowoczesny zegar ścienny, coś czego nie może zabraknąć w żadnym domu

Jak dobrze otaczać się pięknem? Subtelne dodatki i wyrafinowane detale są dopełnieniem kompozycji, podnoszą wartość estetyczną oraz nadają wizualnej głębi. Są jak dobrze dobrana biżuteria do pięknej sukienki czy elegancki zegarek do skrojonego na miarę garnituru. To istotne akcenty, które dopełniają całości, stanowiąc jej idealne uzupełnienie. 

Podobnie jest z naszymi wnętrzami. Tu detale również mają za zadanie podkreślić styl oraz szyk wnętrza. Domy i mieszkania, których mieszkańcy zwracają uwagę na akcenty stylistyczne i dodatki, wyróżniają się spośród innych. Harmonię we wnętrzach uzyskuje się poprzez właściwe rozmieszczenie funkcji oraz spójną i płynną linię stylistyczną. “Genius Loci”, to fraza która oznacza opiekuńczego ducha miejsca obecnego we wnętrzach, w których czujemy się dobrze. Dzieje się to właśnie wtedy, gdy wszystko ma swoje miejsce, ma właściwy balans, proporcje i idealną kompozycję. O takich wnętrzach marzymy – a co najlepsze – coraz częściej właśnie w takich przestrzeniach możemy zamieszkać. Dobre zakomponowane wnętrze możemy uzyskać niezależnie od budżetu jakim dysponujemy. Ważne, byśmy po prostu zrobili to rozsądnie. Co to znaczy “rozsądnie”? Wybierajmy dodatki, które są praktyczne i ponadczasowe zarazem. Te wykonane z solidnych i dobrych materiałów oraz takie, które oprócz funkcji estetycznej, będą również odpowiadać codziennym potrzebom. 

Nowoczesne zegary ścienne do Twojego domu

Bez wątpienia takim dodatkiem jest nowoczesny zegar. Przedmiot, który przede wszystkim wskazuje czas. Jest funkcjonalny i odpowiada na codzienną potrzebę każdego z nas. Żyjemy w świecie, w którym czas odgrywa kluczową rolę. Poruszamy się po misternie ułożonym kalendarzu wydarzeń oraz godzinowej rozpisce codziennych zadań. Zegar to prawdziwy pomocnik, który wystukuje rytm codzienności. Nowoczesne zegary ścienne mają do siebie to, że cechują się poza faktyczną funkcją praktyczną również niebanalną stylistyką. Są często nieoczywiste, stworzone by postawić przysłowiową kropkę nad “i” stylistyki naszego wnętrza. 

Od zawsze zegary ścienne cechowały się wyjątkową stylistyką. Sięgając nawet do przeszłości i stylistyki aranżacyjnej minionych wieków, odnajdujemy bogato rzeźbione oraz misternie dekorowane zegary ścienne. Widać zatem, że zawsze był to ten dodatek wnętrz, od którego wiele się wymagało. Miał być nie tylko użytkowym gadżetem. Często był synonimem luksusu i przynależności do odpowiedniej klasy społecznej. To naturalna potrzeba człowieka, by otaczać się pięknem i pięknymi przedmiotami – towarzyszy nam ona nie od dziś. My, ludzie żyjący w XXI wieku, również dążymy do piękna i można zapewne zaryzykować stwierdzenie, że nie różnimy się w tym wiele od naszych przodków.

Zegar ścienny STONE z białymi wskazówkami ACL0041 - Gie El
Zegar ścienny STONE z białymi wskazówkami ACL0041 - Gie El
Zegar ścienny ROUND II rdzawy ACL0032 - Gie El
Zegar ścienny ROUND II rdzawy ACL0032 - Gie El

Nowoczesny zegar ścienny może w zasadzie przyjąć każdą postać w zależności od obranego aranżacyjnego kierunku naszego wnętrza. Są zatem zegary okrągłe i kwadratowe, prostokątne oraz wieloboczne. Odróżnia je także materiał z jakiego są wykonane – istnieją designerskie zegary z kamienia naturalnego lub też zegary ścienne wykonane z metalu czy dowolnych innych materiałów. 

Designerskie zegary ścienne od Gie El

Zegarem, wyjątkowo lubianym przez klientów Gie El jest zegar ścienny STONE z białymi wskazówkami ACL0041. Model wykonany z prostokątnego arkusza naturalnego kamienia. Łupek to szlachetny i piękny materiał, który przy tym jest ponadczasowy. Na jego naturalnej, lekko chropowatej fakturze, pięknie prezentują się białe, lekko zaokrąglone wskazówki. Minimalistyczna forma tego zegara ściennego sprawia, że można go zakomponować w wielu wnętrzach. Prostota koloru i odcieni dopełniona jest urokiem naturalnego materiału stworzonego ręką natury. Z całą pewnością jest to produkt, który spodoba się miłośnikom klasycznych rozwiązań i prawdziwych materiałów.

Skrajnie innym materiałem wykorzystanym do stworzenia ściennego zegaru, jest rdzawa blacha. Materiał niezwykle popularny w nowoczesnym aranżowaniu przestrzeni. Okrągła, duża, skorodowana płaszczyzna, czyni z tego produktu designerski zegar ścienny. Zegar ścienny ROUND I rdzawy ACL0033 to produkt dla koneserów designu i współczesnego wzornictwa. Produkt dla ludzi lubiących przełamywać stereotypy i lubiących otaczać się niebanalnymi elementami wyposażenia wnętrz. Zegar ten dopełniony jest pięknym detalem skórzanego paska, na którym swobodnie wisi. Lekko brązowa skóra ładnie współgra z rdzawą powierzchnią zegara. Duże, srebrne wskazówki na cichym, płynącym mechanizmie dopełniają stylistycznie całość.

Subtelne dodatki i detale w naszych wnętrzach to bardzo istotne elementy wyposażenia. Dobierajmy je ze smakiem oraz troską o zachowanie spójności aranżowanego pomieszczenia. Troszczmy się o to, by całość pozostała harmonijna oraz piękna – otoczona “Genius loci”, czyli opiekuńczym duchem miejsca. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *