Nowoczesny żyrandol do salonu – jak go dopasować do wnętrza?

Nowoczesny żyrandol do salonu, czy to nie marzenie posiadaczy mieszkań o wysokich stropach i otwartej przestrzeni? W jaki sposób dobrać taki element do wnętrza w taki sposób aby go nie przytłoczyć. Czy pozornie zwykły element wystroju, odpowiedzialny za oświetlenie pomieszczenia może okazać się czymś na miarę futurystycznego dzieła sztuki o użytkowej funkcjonalności?

Żyrandol VOLCANO 7 LGH0718 - Gie El

Trudno się nie zgodzić, że oświetlenie w domu jest odpowiedzialne za budowanie nastroju. Wystarczy się nad tym nieco zastanowić. W końcu jak często zdarza się, że źródło i rodzaj światła są niewłaściwie dopasowane do klimatu danej przestrzeni, przez co przebywanie w niej jest zwyczajnie nieprzyjemne? Ostre, białe światło zwykle kojarzone jest z przestrzeniami takimi jak biura czy gabinety specjalistyczne. Tam taki rodzaj oświetlenia pełni ważną funkcję, jednak zupełnie nie jest dedykowany do budowania wrażenia przytulności. W tym celu, aranżując przestrzeń domową, warto sięgnąć po oryginalny w formie, nowoczesny żyrandol. Rozświetli wybrane pomieszczenie, zalewając je ciepłym, miękkim światłem, a za dnia – będzie zachwycał niepowtarzalnym kształtem.

Żyrandol do salonu – podstawa każdego wnętrza

Żyrandol do salonu kojarzy się z przepychem i wysmakowaną elegancją. Tradycyjnie takiego typu oświetlenie wykorzystuje się w przestrzeniach publicznych oraz miejsc o charakterze oficjalnym. Zwisający z sufitu nowoczesny żyrandol prezentować się może jak rzeźba czy przestrzenna instalacja, a jednocześnie wprowadzać do pokoju szczyptę elegancji. Odpowiednio dobrany model – o lekkiej, intrygującej formie, może z powodzeniem ozdobić przestrzeń pokoju dziennego. Bezsprzecznie, będzie to element centralny we wnętrzu, który może determinować to, jak ma prezentować się w zestawieniu z resztą wystroju.

Żyrandol BEE 5 LGH0681 - Gie El

Materiały takie jak metal czy ręcznie formowane szkło są najlepszym rozwiązaniem. Ich plastyczność daje szerokie możliwości w kwestii kształtowania formy osłaniających żarówki kloszy. Najlepszym przykładem nowatorskiego wykorzystania jest żyrandol serii takich jak CLOUD czy DROP. Organiczna forma kloszy z różnokolorowego szkła sprawia, że każda przestrzeń, w której się znajdą zaczyna nabierać życia i lekkości. Jest to rozwiązanie bardzo klasyczne w założeniu, ale jednocześnie innowacyjne i nowatorskie w realizacji. Szklany żyrandol do salonu w odsłonie reprezentowanej przez produkty z serii MEDUSE, GALAXY oraz LAVA to wiele dowodów na to, że tradycyjny żyrandol może zyskać zupełnie nowy i świeży kontekst. Dzięki tak mocnemu punktowi w przestrzeni salonu całość wystroju zyskuje zupełnie inny charakter, lekkość oraz poczucie przytulności.

Ponadczasowy żyrandol, nowoczesny design w Twoim domu

Ciepło i wrażenie zapraszające atmosfery w salonie jest niezwykle ważne, jednak nie powinny być jedynymi cechami rozpoznawczymi danej aranżacji. Dobierając do wnętrza żyrandol, nowoczesny design całości powinien zyskiwać na interesującej formie – nietypowe rozwiązania, dalekie od powtarzalności znanej z czasopism i katalogów stanowią zdecydowany akcent w każdym pomieszczeniu.

Poza szkłem, materiałem zasługującym na bezsprzeczną uwagę zasługuje metal. Dlaczego? Surowość jego faktury oraz proste, geometryczne formy, jakie pozwala uzyskać pozwalają w podkreśleniu industrialnego charakteru wnętrza. Nowoczesny żyrandol z linii BIRD to zdecydowanie wyjątkowa propozycja – w szczególności dla osób ceniących sobie estetykę nawiązującą do surowości, minimalizmu czy klimatów pofabrycznych. Seria produktów udowadnia, że funkcjonalne elementy wystroju mogą jednocześnie być niebanalną ozdobą. Futurystyczna forma żyrandola to jedno, jednak świetlny spektakl, który rozgrywa się wieczorem na ścianie po włączeniu lampy – to drugie. Przestrzeń salonu lub jadalni może nabrać zupełnie innego charakteru po zmroku. Jest to nowatorskie podejście do planowania aranżacji przestrzeni, w której metamorfoza może stanowić jeden z kluczowych i najbardziej interesujących elementów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *