Oryginalne pufy do salonu – jak dopasować je do wnętrza?

Pufa TRIANGLE złoto zielona FST0182 - Gie El

Wystrój mieszkania powinien odzwierciedlać gust jego mieszkańców, a przy tym być na tyle funkcjonalny aby dobrze służyć przy wykonywaniu codziennych zadań, pracy oraz odpoczynku. W domu, przestrzenią gdzie najczęściej zbiega się wykonywanie tych wszystkich czynności najczęściej jest pokój dzienny. Oryginalne pufy do salonu stanowią uniwersalny element wystroju, który może być wykorzystywany na bardzo wiele sposobów – jako siedzisko, podnóżek, stolik czy miękki i plastyczny element dekoracji. Puf jest przydatny podczas wizyty gości, kiedy domownicy chętnie gromadzą się przy rozmowie, grze planszowej czy wspólnej kolacji. Sprawdza się do wygodnego usadowienia się z książką, a także jako wsparcie dla nóg – np. kiedy ogląda się telewizję lub grzeje przy kominku. 

 

Poza swoją uniwersalnością, meble obite materiałem tekstylnym wprowadzają do pomieszczenia różnorodność. Aranżując wnętrze warto skłaniać się ku zachowaniu harmonii, którą można uzyskać np. poprzez zestawianie ze są twardych i “zimnych” elementów – jak kamień, metal czy szkło z przedmiotami miękkimi. Drewno, tekstylia oraz papier wprowadzają do wnętrza ciepło oraz pozwalają na zbudowanie poczucia przytulności. Miękkie w formie, nowoczesne pufy do salonu mogą okazać się świetnym elementem, który pomoże wizualnie złagodzić chłód minimalistycznego wnętrza i zachęcić do spędzania w nim czasu.

Pufa SQUARE różowo turkusowa FST0173 - Gie El

Świeżość w Twoim wnętrzu – stylowe pufy do salonu

Stylowe pufy do salonu, sypialni czy na taras to ponadczasowy, ale wciąż interesujący element w każdej aranżacji. Z reguły są to przedmioty niewysokie i poręczne. Klasyczny puf posiada usztywnione ścianki, zwykle obite materiałem tekstylnym czy skórą – naturalną lub ekologiczną. Wewnątrz tego typu puf bardzo dogodnie można było przechowywać drobiazgi, ponieważ siedziska bardzo często osadza się na zawiasach. Potocznie mianem pufa określa się także różnego typu worki oraz miękkie siedziska z sypkim wypełnieniem. W rzeczywistości taka forma siedziska została spopularyzowana dopiero pod koniec lat 60. za sprawą twórczości grupy włoskich projektantów. Mebel otrzymał nazwę “Sakko” co w języku włoskim oznacza “worek”. Oryginalny projekt autorstwa Gattiego, Paoliniego i Teodoro obecnie uznawany jest za ikoniczny dla designu okresu modernizmu. 

 

Puf posiada na tyle lekkie i plastyczne wypełnienie, że mebel można bez trudu przenosić oraz manewrować jego formą. Kształt doskonale dopasowuje się do sylwetki zasiadającej na nim osoby, zapewniając niezrównany komfort. Nowoczesne wnętrza – utrzymane w klimacie minimalistycznym, rustykalnym lub skandynawskim, także warto uzupełnić o podobny element. 

Pufa SQUARE złoto zielona FST0172 - Gie El

Oryginalne pufy do salonu, wygodne i nie tylko

Oryginalne pufy do salonu wchodzące w skład serii ARMY, TRIANGLE oraz SQUARE są przykładem interesującego wykorzystania miękkich materiałów tekstylnych do ocieplenia wystroju danego pomieszczenia. Puf ARMY wykonany jest z recyklingowanego lnu o surowym wykończeniu. Organiczne włókno oraz prosta, pudełkowa forma daje użytkownikowi bardzo wiele możliwości w kwestii aranżacji – z jednej strony puf może posłużyć jako dodatkowe siedzisko w salonie lub pokoju nastolatka, a z drugiej być wykorzystany jako praktyczne uzupełnienie wystroju tarasu czy balkonu. 

Geometryczne w swojej formie, nowoczesne pufy do salonu serii SQUARE oraz TRIANGLE charakteryzują się połączeniem dwóch jakości – mocnego, linearnego kształtu i bloków koloru z miękką i lekką bryłą. Do wykonania ścianek ponownie wykorzystano tkaninę lnianą, lecz uzupełnienie jej o wstawki wykonane z naturalnej skóry sprawia, że puf zachwyca trwałością. Wysokiej jakości materiał oraz wykonanie są zasługą działalności polskich rzemieślników o wieloletnim doświadczeniu. Pufy wprowadzają do pomieszczenia kolor – poszczególne ich ściany wykończone są skórą w odcieniu brązu lub turkusu. Dzięki temu, wykorzystując tacę można wykorzystywać je w charakterze stolika kawowego lub też rozsiąść się w nich wygodnie, delektując się lampką wina oraz towarzystwem bliskich.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *