Piękne i ponadczasowe lampy ze szkła.

Żyrandol SPACE 3 LGH0719 - Gie El

Wybór lamp do wnętrza, w którym mieszkasz lub pracujesz to duże wyzwanie. Kiedy chcesz urządzić przestrzeń nowoczesną, a przy tym ponadczasową i funkcjonalną, potrzebujesz odpowiedniego oświetlenia. W budowaniu przytulnego klimatu pomogą Ci designerskie lampy szklane wpisujące się szczególnie w wystrój pomieszczeń o charakterze industrialnym. Dostępne są one w kilku wersjach montażowych – sufitowe, stojące oraz stołowe. Różnorodne możliwości umożliwiają stworzenie prawdziwie oryginalnego wnętrza o niezwykłym charakterze.

Wybór szklanej lampy to dobra decyzja, jeśli poszukuje się wyrafinowanych dodatków wysokiej jakości. To elementy wykończeniowe utrzymane w minimalistycznej oraz oszczędnej formie, podkreślonej w szczególności przez nieregularne struktury tworzone ręcznie ze szkła. Jest to materiał wykorzystywany do produkcji lamp od wieków, ponieważ doskonale rozprasza światło rzucane przez żarówkę, a gdy lampa jest wyłączona, samo w sobie stanowi niepowtarzalną dekorację, od której nie sposób oderwać wzroku.

Żyrandol BEE 3 LGH0680 - Gie El

Ręcznie wykonane lampy szklane – w trosce o każdy detal

Podstawowym źródłem klimatycznego światła w pomieszczeniach są zwykle sufitowe lampy szklane o różnorodnej formie. Wybór centralnego punktu oświetlenia zwykle pochłania najwięcej czasu – i słusznie! Ten element ma bowiem nie tylko zdobić wnętrze, ale też budować klimat po zapadnięciu zmroku, oświetlając miejsce odpoczynku, pracy, nauki czy przygotowywania posiłków. Dla zbudowania klimatu warto jednak uzupełnić go także o inne punkty świetlne. Ciekawym pomysłem na aranżację wnętrza jest oświetlenie za pomocą kilku połączonych ze sobą lamp. Mogą to być np. trzy modele sufitowe podwieszone na różnych wysokościach nad kanapą czy stołem, ale też uzupełnione o lampki stojące czy stołowe.

Stawiając na lampę z abażurem w roli głównej warto pamiętać, że tym samym wprowadza się do pomieszczenia zauważalną dekorację, która powinna prezentować się dobrze zarówno przy włączonym jak i wyłączonym świetle. Rozbłyski światła mogą tworzyć na suficie oraz ścianach intrygujące wzory, które samodzielnie także wpływają na wygląd przestrzeni. Wybierać można spośród różnych odcieni szkła. Nowoczesne lampy do salonu serii BEE miodowa lub pochodzący z tej samej kolekcji wariant turkusowy wprowadzają do aranżacji subtelną plamę koloru.

Wyjątkowe i niepowtarzalne szklane lampy do salonu

Szklane lampy do salonu przydatne są do zaaranżowania pustych przestrzeni i zacienionych miejsc. Wybór produktu ze szklanym abażurem lub odsłoniętymi żarówkami, zapewnia eleganckie i praktyczne źródło światła, a przy tym podkreśla obrany styl. Komodę lub stolik kawowy można udekorować przy pomocy lampy stołowej. 

Lampy stołowe o niepowtarzalnych kształtach nie są zaprojektowanie do rzucania dużej ilości światła, ale służą stopniowemu kształtowaniu danego pomieszczenia przy pomocy klimatycznego doświetlenia danych punktów. Najczęściej zdobią etażerki i stoliki nocne, ustawiane przy łóżku. Szklana lampa z abażurem, jak np. modele wchodzące w skład kolekcji RAFAELLO to tylko jedna z propozycji, która harmonijnie dopełni tej aranżacji. Tego typu modele pozwalają komfortowo czytać po zmroku, rzucają dyskretny blask, który nie przeszkadza śpiącej obok osobie, a przy tym są dodatkiem o niezwykle eleganckim charakterze. Klasyczna forma, harmonijne połączenie kolorów i subtelne materiały, które tylko z pozoru są kruche.

Idealne lampy szklane do Twojego salonu

Szkło to z jednej strony bardzo wdzięczny materiał w rękach artysty, ale z drugiej – ze względu na swoje parametry techniczne, czyli kruchość i delikatność – jest trudny do obróbki. Wymaga pewnej ręki doświadczonego rzemieślnika. Pięknie zaprojektowane i wykonane lampy szklane do salonu powinna odznaczać rodzima produkcja. Dzięki temu można efektywnie wspierać krajowych producentów oraz znaleźć produkty bardzo wysokiej jakości. Warto stawiać na rękodzieło, które doskonalone jest od pokoleń, przez doświadczonych fachowców przekazujących sobie wiedzę i pasję do tworzenia z dziada pradziada. Zrezygnuj z elementów wyposażenia powstających w wyniku produkcji seryjnej – a zamiast tego sięgaj po unikalne, niepowtarzalne dzieła sztuki. 

Dobierając elementy, które mają zdobić Twoją najbliższą przestrzeń zwracaj uwagę na detale. Zwracając uwagę na lampy szklane serii FOG można zauważyć, że liczy się sposób ręcznego formowania szkła, naturalne dodatki, takie jak jutowy abażur czy czarny przewód w oplocie tekstylnym widoczny na zewnątrz i w środku transparentnej podstawy. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *