Półki do salonu – czyli jak dopełnić swoje wnętrze

Obecnie panująca moda na urządzanie prostych i minimalistycznych wnętrz, wymusza na projektantach stosowanie rozwiązań jak najbardziej funkcjonalnych. Aranżacja pozbawiona niepotrzebnych elementów z pewnością jest przyjemna dla oka, ale warto przemyśleć jednak w jaki sposób zapewnić sobie wystarczającą ilość miejsca do przechowywania oraz eksponowania dekoracji. Alternatywą dla ciężkich szaf i przytłaczających regałów okazują się nowoczesne półki wiszące do salonu.

Prosta, oszczędna forma jest uniwersalna, dlatego też metamorfoza wnętrza przy wykorzystaniu wiszących półek, jest tak łatwa i efektywna, a do tego możliwa w każdym pomieszczeniu – kuchni, przedpokoju, a nawet łazience. Półki wiszące do salonu to jeden z elementów dekoracyjnych, a zarazem funkcjonalnych, po który projektanci wnętrz chwytają dość chętnie. Przede wszystkim wynika to z faktu, że te oszczędne w formie meble dają całkiem sporo możliwości w kwestii ich aranżacji. Sprawiają, że przechowywanie i eksponowanie ważnych przedmiotów staje się łatwiejsze.

Wiszące półki do salonu – miejsce na dekoracje i nie tylko

Zacznijmy od praktycznego zastosowania półek, ponieważ dla wielu osób jest to najważniejsze. Rzeczywiście, w przypadku mieszkań o mniejszym metrażu dostępna przestrzeń musi być optymalnie wykorzystana. Faktem jest, że nawet w przestronnych apartamentach może wystąpić problem z niedostateczną ilością miejsca do przechowywania.

W jednym i drugim przypadku rozwiązaniem okazują się funkcjonalne, wiszące półki do salonu. Dzięki swojej minimalistycznej formie wpiszą się w każdy wystrój i nienachalnie uzupełnią już zagospodarowaną przestrzeń. Pomieszczą całkiem sporo – rośliny, w tym także zioła w doniczkach, kolekcję cennych pamiątek z podróży, płyty z ulubioną muzyką a także ulubione książki, do których chce się mieć łatwy dostęp.

Nowoczesne półki do salonu jako element dekoracyjny

Jest kilka sposobów na aranżację ścian w pokoju dziennym. Do najpopularniejszych należą plakaty i obrazy, a także półki wiszące. W różnego typu aranżacjach sprawdzają się jedne, jak i drugie, ale jeśli dostępne jest niewiele miejsca na ścianie, zdecydowanie warto zdecydować się na półki. Dlaczego?

W przeciwieństwie do obrazów czy oprawionych wydruków, nowoczesne półki do salonu są elementem oferującym wiele możliwości. Ramę z plakatem można ustawić również i na półce opierając ją o ścianę. Dopełnieniem aranżacji, będą takie przedmioty jak książki, albumy lub świeca zapachową w oryginalnym naczyniu. Półka może być dekorowana na wiele sposobów, wciąż na nowo, dzięki czemu dobór poszczególnych elementów nie powszednieje, a salon czy sypialnia cały czas prezentują się świeżo i odzwierciedlają charakter mieszkańców.

Jaki akcent sprawdzi się we wnętrzu: półki wiszące do salonu

Obrany w danym wnętrzu styl pozwoli zdecydować jakiego rodzaju półki będą odpowiednie do salonu. Pośród produktów marki Gie El na uwagę zasługują takie linie, jak minimalistyczne PANDA oraz PENGUIN, wykonane z płachty wytrzymałej blachy, pomalowanej na biało lub na czarno. Są to uniwersalne półki do salonu, zachowujące jednak nowoczesny, nieco futurystyczny charakter.

Produkty wchodzące w skład kolekcji ASH, występują w kilku wariantach. Geometryczna, łamana linia może być dowolnie wkomponowana w przestrzeń oraz na różne sposoby łączona z innymi modelami z kolekcji, tworząc razem nieoczywiste i oszczędne w formie kompozycje. Warto podkreślić, że tego typu półeczki są bardzo lekkie, dzięki czemu ich montaż jest łatwy. Seria SQUARE dodatkowo uzupełnia półkę o mocny akcent w postaci wyrazistych pleców z blachy, które będą stanowiły znakomite tło dla eksponowanych drobiazgów.

Dla miłośników stylu industrialnego dobrą opcją okażą się z pewnością półki z kolekcji COMB oraz LEVIOSA, które charakteryzuje prosta forma, łącząca w sobie elementy metalowe z naturalnym drewnem. Masywniejsze w swojej konstrukcji wiszące półki będą zwracać uwagę, a także przydadzą się do eksponowania nieco cięższych przedmiotów, jak np. książek.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *