Ręcznie wyrabiane szkło z Polski w Twojej kuchni

W kuchni, oprócz mebli i sprzętu AGD są to oczywiście naczynia szklane. Urządzenie najważniejszego pomieszczenia w domu wymaga skupienia na detalach. Elegancka zastawa odświętna a także funkcjonalne szkło codzienne – bez względu na to czego poszukujesz, warto sięgać po wyroby naznaczone profesjonalizmem najlepszych rzemieślników i nowoczesnym designem. Polski przemysł szklarski prężnie rozwija się już od X wieku. Już trzy stulecia później w Poznaniu działała pierwsza huta, a do XVII wieku ta branża kwitła bardzo dynamicznie. Z perspektywy czasu uznaje się, że szczyt popularności wykorzystania szkła w kuchni, meblarstwie czy innych elementach wyposażenia mieszkań przypada w Polsce na epoce PRL-u. Obecnie jednak osoby ceniące sobie wyśmienite jakościowo przedmioty użytkowe nadal chętnie wybierają ten piękny materiał, decydując się na dekoracje i naczynia szklane dla całego domu. 

Szklanki nowoczesne i wyjątkowe w Twojej kuchni

Nawet na co dzień warto korzystać z pięknie wykonanych talerzy i kubków. Estetyzacja nawet najprostszych czynności pozwala poprawić nastrój i czuć się dobrze w przestrzeni mieszkania. Chcąc wyposażyć kuchnię w wyjątkowe naczynia, warto dobrać szklanki nowoczesne – jak np. tych wchodzących w skład zestawu TRIO. Pięknie barwione, miodowe w odcieniu szkło będzie stanowiło ozdobę każdej półki oraz zastawionego blatu. 

Jeżeli masz słabość do tego plastycznego i niezwykle eleganckiego tworzywa, jakim bez wątpienia jest szkło, możesz sięgnąć też po inne detale utrzymane w podobnej stylistyce. Dobierając do wnętrza designerskie dodatki wykonane ze szkła, warto zwracać uwagę na takie elementy jak wazony, karafki, oryginalnie zaprojektowane szklanki, misy, salaterki, a także oryginalne przedmioty jak mniejsze tace. Stawiając na polskie rękodzieło wprowadzasz do swoich wnętrz nie tylko zwykłe dekoracje, ale także prawdziwe dzieła sztuki hutniczej. Pozornie zwyczajne naczynie może stanowić zapis doskonalonego przez wiele pokoleń kunsztu. 

Serwowanie dań czy napojów w szklanych naczyniach to zabieg pochwalany przez najznamienitszych restauratorów na świecie. Eksponują całą swoją zawartość w taki sposób, aby zamawiający wiedział, jaka uczta smaków go czeka. Jeżeli również w Twoim domu liczy się nie tylko smak, ale też wygląd podawanych posiłków, talerze czy karafki szklane na pewno pomogą w kreowaniu pięknie zastawionego stołu.

Wyjątkowe naczynia szklane, dopasowane do Twojego wnętrza

Polskie naczynia szklane są cenione nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. W szczególności uznaniem cieszą się naczynia, które powstają w rodzinnych manufakturach i pracowniach nastawionych na tworzenie unikatowych dzieł sztuki. Stają się one atrakcyjną alternatywną dla seryjnej produkcji. 

Szklana, turkusowa misa DANCING, która umieszczona na stole konferencyjnym lub jadalnianym, szybko stanie się niekwestionowaną królową wnętrza. Jej nietypowy kształt sprawia, że napełniona przechyla się, dając niezwykły efekt. Jak udaje się uzyskać taki efekt? Jej głównym atutem jest niebanalna barwa – tego typu, oryginalnie zaprojektowane naczynia szklane można wybarwiać na różne odcienie, dzięki czemu ich wygląd może odwzorowywać organiczne struktury.

Uzyskanie eleganckiego efektu jest możliwe nie tylko przy wykorzystaniu mis. Szklane karafki na wodę to bardzo uniwersalne naczynia, które jednocześnie zdobią pomieszczenie, a przy tym umożliwiają zaaranżowanie nakrycia stołu jadalnego. Mniejsze i większe uroczystości, spotkania z przyjaciółmi oraz ważne kolacje – każda z tych okazji wymaga zatroszczenia się o wyjątkową oprawę. Karafka szklana COLLAR jest naczyniem uniwersalnym, które ubogaca wizualnie pomieszczenia urządzone nowocześnie, a także nawiązujące charakterem do estetyki postindustrialnej czy vintage. Produkt nadaje się do napojów gazowanych, lemoniady a także wina. Tak samo jak inne ręcznie formowane wyroby wyróżnia się prostą, niebanalną formą. Za każdym razem rzemieślnik uzyskuje nieco inny efekt. Poszczególne szklane naczynia różnią się, ale tylko nieznacznie odcieniem czy rozmiarem. Dzięki temu są bardziej urokliwe, bardziej efektowne i intrygujące.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *