Sypialnia inspiracje – jaki styl wybrać?

Sypialnia jest przestrzenią zarezerwowaną dla regeneracji sił, odpoczynku i wyciszenia. To miejsce w domu, które powinno być urządzone w taki sposób, aby jak najlepiej sprzyjało relaksowi. Harmonia, spokój, brak przypadkowych elementów oraz stonowana paleta barw, która wpisuje się w gust właściciela danego pomieszczenia – te wszystkie elementy składają się na niepodrabialną aranżację. Zbierając różnorodne inspiracje sypialnia może z czasem nabrać oryginalnego charakteru, który podkreślać będą precyzyjnie dobrane meble i dodatki. Charakter wnętrza budują jednak detale i to właśnie na nich warto skupić się aranżując sypialnię. 

 

Nowoczesne aranżacje inspirowane minimalizmem opierają się na wykorzystaniu niewielkiej ilości sprzętów – w głównej mierze wysokiej jakości elementów o ponadczasowej formie. Naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień, a także elementy wykonane z metalu i szkła warto zestawiać ze sobą dla wprowadzenia urozmaicenia. Pokój sypialny nie powinien być jednak przepełniony, stąd też w ostatnich latach ogromna popularność estetyki skandynawskiej, loftowej, industrialnej czy minimalistycznej. Twoja sypialnia inspiracje może w sobie łączyć z różnych zakresów – czerpać z natury, odbytych przez Ciebie podróży lub sztuki nowoczesnej. Warto zadbać o to aby wnętrze stanowiło odzwierciedlenie charakteru jego mieszkańców. 

 

Sypialnia w stylu skandynawskim – podstawy

Popularność inspiracji estetyką skandynawską jest widoczna zarówno w projektach wnętrz, jak i poszczególnych sprzętów. Sypialnia w stylu skandynawskim będzie charakteryzować się przede wszystkim stonowaną paletą barw, wśród której pojawia się biel, szarości, ale także ciepłe, złociste odcienie surowego drewna. Dla stworzenia we wnętrzu odpowiedniego klimatu warto łączyć ze sobą różne faktury, jak np. naturalne drewno z wysokiej jakości tekstyliami oraz dodatkami ze szkła. Połączeniem tych elementów jest niepowtarzalne łóżko ORGANIQUE, zaskakujące organiczną formą swojej podstawy wykonanej z olejowanego dębu. 

Łóżko ORGANIQUE - Gie El

Sen to istotna część życia każdego człowieka – niech zatem przebiega w atmosferze podszytej wysmakowaną estetyką i dobrym designem. Solidne, dobrze wykonane meble, w szczególności łóżko, gwarantują przy tym niezrównany komfort użytkowania, dzięki czemu wypoczynek może okazać się owocny. Decydując się na styl skandynawski nie warto jednak poprzestawać na szarościach i bielach. Istotną tej estetyki jest budowanie przytulności, dlatego też wnętrze warto ożywić przy pomocy mocniejszych akcentów koloru, fakturowanych materiałów, dodatków inspirowanych folklorem czy chociażby kilku zapalonych świec ustawionych na tacy. Styl skandynawski w odniesieniu do urządzania wnętrz ma wiele punktów stycznych z filozofią hygge. Zachęca ona do aranżacji wnętrz w taki sposób, aby epatowały domowym ciepłem i sprzyjały relaksowi w towarzystwie bliskich.

Inspiracje – Twoja wymarzona nowoczesna sypialnia

To, jak powinna wyglądać nowoczesna sypialnia zależne jest od upodobań osób, które będą z niej korzystać. Poza stylem skandynawskim, bardzo dużym powodzeniem cieszy się estetyka loftowa i industrialna. W przypadku tej pierwszej liczy się możliwie jak najlepsze wypełnienie przestrzeni światłem. Meble o lekkiej konstrukcji, nowoczesnej formie, ujednolicona paleta kolorów oraz obecność żywych roślin – to wszystko składa się na nowoczesne wnętrze zachęcające do wyciszenia po całym dniu pracy. Do wyeksponowania większych donic, punktowego oświetlenia lub dodatków znakomicie posłużą konsole wchodzące w skład kolekcji QUEEN. Geometryczna forma i lekkość stelaża z metalowych rurek znakomicie wpasuje się w styl pomieszczeń inspirowanych wyglądem przestrzeni loftowych. Drewnie konsole serii PRL dodatkowo wprowadzają do pomieszczenia akcent kolorystyczny w postaci pastelowych frontów dwóch szuflad.

Wnętrza loftowe mogą także odwoływać się swoją estetyką do przestrzeni pofabrycznych. Meble o industrialnym charakterze, wykonane z elementów stalowych, czasem uzupełnione także o drewno, stanowią mocny akcent we wnętrzu. Przy tym okazują się bardzo praktyczne. Wytrzymałe półki, jak te wchodzące w skład serii COMB czy LEVIOSA pozwolą na wyeksponowanie książek, rzeźb, wazonów oraz sentymentalnych pamiątek. Przełamują surowość wnętrza, nie pozbawiając go przy tym indywidualnego charakteru.

 

Sprawdź dostępne w naszym sklepie nowoczesne meble do sypialni

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *