Szklana lampa z abażurem, klasyka w nowym wydaniu

Era szklanych lamp nie przemija, wręcz przeciwnie. Te niezwykle piękne i funkcjonalne oprawy przeżywają rozkwit swojej popularności zwłaszcza w designerskich wnętrzach, których właściciele koncentrują się na dodatkach. Szklana lampa stołowa stanowi jeden z ważnych detali aranżacyjnych. Rozjaśnia subtelnie każdy mrok, a przy tym odbija miliony refleksów, sprawiając, że wnętrza skąpane są w zachwycającym blasku w dzień i nocą.

Lampa z abażurem to ważny element w każdym domu – szczególnie w tych pomieszczeniach, w których oświetlenie wiszące to za mało. Chcąc zbudować przytulny klimat w salonie czy zaaranżować kącik czytelniczy w sypialni (tak, aby nocne czytanie jednej osoby nie przeszkadzało w wypoczynku partnerowi) trzeba zaopatrzyć się w modele stojące. Szklana lampa stołowa to absolutny hit – tak pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Wiedzą o tym projektanci i rzemieślnicy Gie El – polskiej manufaktury zajmującej się tworzeniem niebanalnych lamp z wysokogatunkowych surowców.

Dlaczego lampa stojąca z abażurem przyda się w aranżacji?

Do dobrego i dokładnego doświetlenia wnętrza, jedna oprawa sufitowa to zdecydowanie za mało. Zwłaszcza dzisiaj, mając na uwadze, że nadal najpopularniejszym trendem są duże, otwarte przestrzenie, może się okazać, że potrzebujesz dodatkowych źródeł światła. Wieczorem lampa stojąca z abażurem sprawdzi się przy wypoczynku przed telewizorem czy relaksowi z książką. Gdy zapotrzebowanie na światło jest większa bo Ty akurat pracujesz, partner gotuje, a dzieci odrabiają lekcje, wówczas każdy zyska dobrze doświetlony obszar roboczy – aby było przyjemne i oczy nie męczyły się od sztucznego światła.

Szklana lampa stołowa – co wybrać?

Wybór szklanej lampy stołowej warto zacząć od obejrzenia asortymentu Gie El, który doskonale odpowiada aktualnym wnętrzarskim trendom i potrzebom klientów oraz architektów. Znajdziesz tutaj kolekcję RAFAELLO, a więc przepiękne lampy, w których skrywa się rzemieślniczy kunszt oraz hutnicza pasja i wieloletnie doświadczenie.

Jakie są cechy charakterystyczne lamp ze szklanymi podstawami? 

  • Zaokrąglona forma – brak ostrych kantów czy rysów, które wprowadzałyby dynamizm, czy wręcz niepokój. Twój wypoczynek zaczyna się już w momencie, gdy zerkniesz na lampkę i zobaczysz jej wysublimowaną formę oraz piękną szklaną podstawę, w której odbija się tysiące świetlnych refleksów.
  • Tekstylny abażur – materiał w połączeniu ze szkłem prezentuje się lekko i oryginalnie, a przy tym jest ponadczasowy. Chroni oczy przed jaskrawym światłem, delikatnie je tłumiąc i załamując. Jednocześnie przepuszcza go na tyle dużo, że czytanie czy oglądanie nie jest męczące dla oczu.
  • Dbałość o detale – wysokiej jakości surowce (materiał na abażur, szklana podstawa, a nawet żarówki i przewody) każdy element jest wyselekcjonowany i składany ręcznie.

Zapomnij o bezkształtnej masowej produkcji, która staje się zmorą dzisiejszego świata. Postaw na kunszt mistrzów polskiego szkła kultywujących rodzinne tradycje od pokoleń. Wybór wytwarzanych w Polsce ręcznie formowanych szklanych lamp to sposób aby wesprzeć rodzimy biznes oraz wprowadzić wyjątkowy akcent do wnętrza.

Jak powstaje lampa stojąca z abażurem?

Wzmianka o ręcznej produkcji zgodnej z dziedziczoną od pokoleń wiedzą na temat sztuki hutniczej nasuwa pytanie – jak produkowane są szklane lampy stołowe? To sekret, jaki posiedli tylko nieliczni! W Gie El wszystko zaczyna się od projektu, a potem wydmuchiwaniu płynnego szkła w solidne drewniane formy. Rzemieślnik pracuje z użyciem lancy przy rozgrzanym do czerwoności piecu hutniczym. Ciekła szkło daje się łatwo formować pod jego pewnym dotykiem, a także barwić się na wybrane odcienie. Tak właśnie powstać może wyjątkowa lampa ze szklaną podstawą w odcieniu głębokiej czerni, morskiej wody czy słonecznej oliwki.

Proces trwa kilkanaście godzin. To czas, w którym piękno i miłość są zamykane w eleganckich formach, przygotowywane do dalszej obróbki, a po nadaniu ostatnich szlifów trafiają do polskich domów i biur. Tam nadają się do podziwiania, jak również długoletniego i satysfakcjonującego użytkowania.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *