Szklana misa – wyjątkowa i niepowtarzalna w Twojej kuchni

Wnętrze urządzone ze smakiem, eleganckie i harmonijne w każdym detalu – tak może wyglądać nowoczesna oraz wysoce funkcjonalna kuchnia. Naczynia wykonane z wysokiej jakości szkła stanowią niezwykle istotny element wyposażenia nie tylko ze względów praktycznych. Szkło jest materiałem, który jest neutralny dla przechowywanej w nim żywności. Wybierając przy tym także designerskie elementy które przykuwają wzrok kolorem czy formą możesz sprawić, że kuchnia nabierze niepowtarzalnego wyglądu. Czynności wykonywane każdego dnia, jak przygotowywanie posiłków czy układanie kompozycji ze świeżych owoców lub warzyw także mogą być celebrowane. Szklana misa może stanowić niepowtarzalny element na stole jadalnym lub zdobić blat w salonie.

Szklana misa dekoracyjna to niezwykle wszechstronny i przydatny dodatek we wnętrzu, zwłaszcza jeśli utrzymane jest w dość surowym klimacie. Co także ważne, szklane produkty wytwarzane są przez najlepszych rzemieślników, którzy pracują z wykorzystaniem tradycyjnych metod formowania szkła i wytapiania go w piecach hutniczych. W ich pracowniach każdy wyrób musi przejść przez ręce człowieka – tutaj nie ma mowy o pośpiechu, niedbałości, masowej produkcji. To właśnie w takich miejscach powstają małe dzieła sztuki, którymi możesz cieszyć się każdego dnia.

Nowoczesna misa na owoce i nie tylko

Rolą naczyń ze szkła jest nie tylko dekoracja wnętrza. Głównym zadaniem, jakie spełnia nowoczesna misa na owoce jest oczywiście przechowywanie. A co zmieści się w jej wnętrzu? Wszystko zależy od tego, jaki kształt produktu wybierzesz. Dobierać można zarówno okrągłe misy, jak również te o nieregularnym kształcie. Przykładem funkcjonalnego i pięknie wykonanego naczynia może być szklana misa serii SHELL, która sprawdzi się zarówno do przechowywania owoców, orzechów, bakalii ale także przystawek. Za jej pomocą możesz stworzyć niebanalną dekorację przywodzącą na myśl wspomnienia letniego wyjazdu. Forma naczynia przypomina muszelkę, dzięki czemu daje użytkownikowi duże pole do kreatywnego zaaranżowania go w dowolnym pomieszczeniu.

Ciekawe produkty mają szerokie spektrum zastosowań. Jednym z przedstawicieli tej kategorii jest szklana misa DANCING. Skąd taka nazwa? Nie jest dziełem przypadku, ponieważ po napełnieniu miska przechyla się estetycznie balansując na boku. Nowatorsko zaprojektowane, szerokie dno o odpowiednio dużej średnicy pozwala na stabilne ułożenie na stoliku kawowym. Tego typu elementy wystroju udowadniają, że dobór naczyń szklanych powinien być podyktowany nie tylko względami praktycznymi, ale także potrzebą stworzenia spersonalizowanej przestrzeni. To również rozwiązanie w pełni ekologiczne – wybierając łatwe do recyklingu materiały, wypierasz te z plastiku, które latami zalegają na wysypiskach i przyczyniają się do zanieczyszczenia planety.

Wyjątkowa szklana misa dekoracyjna w Twoim wnętrzu

Dekoracja wnętrza powinna skupiać się na detalach. Dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie perfekcyjnie dopasowanych dodatków. Szklana misa dekoracyjna w kuchni może być akcentem stanowić część większej kompozycji. Pasują do niej utrzymane w podobnej stylistyce szklanki, karafki czy tace. Przykładem są właśnie szklane misy, które niczym kameleony dopasowują się do wszystkich wnętrz – podkreślają styl klasyczny, przełamują surowy charakter minimalizmu, wydobywają to, co najlepsze z nurtu skandynawskiego oraz industrialnego. 

Czasem to właśnie jeden akcent decyduje o finalnym wyglądzie pomieszczenia. Wiedząc o tym, warto wybierać szklane elementy zastawy stołowej o charakterze dekoracyjnym, ale też praktycznym. Ponadczasowa misa szklana powinna być ręcznie wykonana, najlepiej w polskim warsztacie przez doświadczonego rękodzielnika – to ważne, aby nie była elementem seryjnej produkcji. Małe dzieło sztuki formowane ręcznie ma swoją unikatową fakturę, kształt oraz gustowny kolor. Misa wykonana z transparentnego szkła może być barwiona w masie na różne odcienie (szklana misa DANCING), dzięki czemu z jednej strony wprowadza do aranżacji subtelny akcent kolorystyczny, a z drugiej umożliwia wyeksponowanie zawartości.

O charakterze wnętrza decydują detale – szkło to ponadczasowy materiał, który najlepiej ilustruje możliwości jakie może dać ścisła współpraca między projektantem, a doświadczonym rzemieślnikiem. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *