Top 5 lamp szklanych wyprodukowanych w Polsce

Marzysz o eleganckim wnętrzu? Szukasz niepowtarzalnych dodatków do swojego domu, które zachwycą domowników a gości wprawią w osłupienie? Postaw na lampy szklane. Niezwykle efektownie prezentują się we współczesnych pomieszczeniach, zachwycając oprawą, która odbija świetlne refleksy, zapewniając jeszcze lepsze oświetlenie. Zapraszamy na przegląd 5 polskich szklanych lamp wzbudzających uznanie architektów oraz projektantów wnętrz.

Marka Gie El zajmuje się projektowaniem designerskich lamp szklanych, które zachwycają swoją nietuzinkową formą i zapewniają dużą ilość ciepłego światła. Co wybrać? Sprawdź 5 najlepszych szklanych lamp do salonu!

  • BEE – lampy szklane inspirowane naturą 

Inspiracja naturą jest widoczna niemal we wszystkich projektach Gie El. Polska marka bardzo dba o to, aby jej klienci, poprzez otaczanie się pięknymi przedmiotami z naturalnych materiałów odnaleźli harmonię z naturą. Bee to lampy szklane w różnych odcieniach, ale jeden wyróżnia się szczególnie. Miodowy odcień oraz subtelna, gładka forma sprawiają, że produkt prezentuje się lekko, zwiewnie i świeżo. Sprawiaj, że przez cały rok w Twoim domu panuje lato!

  • RAFAELLO – szklane lampy stojące dla wymagających

Szklane lampy stojące mogą być wspomagającymi źródłami światła w salonach, gabinetach oraz sypialniach. Przepięknie prezentują się na tle jasnych i ciemnych ścian, zapewniając subtelną, harmonijną grę kolorów. Obła i łagodna sylwetka lamp RAFAELLO buduje ponadczasowy klimat we wnętrzu. Produkty te są efektem pracy polskich rękodzielników – hutników z tradycjami. Projektanci czuwają nad każdym etapem wypalania i formowania szkła na drewnianych prototypach, aby ostatecznie zaprezentować światu niepowtarzalne egzemplarze.

  • Smukłe lampy szklane nowoczesne z serii FOG

Czy szklane lampy mogą być dziełami sztuki? Tak, o ile powstają w lokalnej polskiej manufakturze i są formowane rękami polskich rękodzielników. W projekt FOG hutnicy włożyli wiele serca, czasu i energii. Efekt, jaki uzyskali na pewno zachwyci wszystkich miłośników współczesnej sztuki wnętrzarskiej. Lampy szklane nowoczesne w tej odsłonie są transparentne, świetnie harmonizują z oprawami sufitowymi, a także budują intymny klimat we wnętrzach. Ich zwieńczeniem są stylowe abażury wykonane z juty – idealne, harmonijne połączenie naturalnych materiałów dla Twojego komfortu oraz wspaniałego samopoczucia.

  • Nieoczywiste szklane lampy do salonu – MEDUSE

MEDUSE to kolekcja lamp szklanych, od których wprost trudno oderwać wzrok. Szklane abażury hipnotyzują swoją lekką i nieregularną formą. To rzeźba – starannie uformowana, wypełniona pięknem, dystrybuująca dużą ilość jasnego światła wraz z tańczącymi w przestrzeni refleksami. Turkusowe, różowe, przydymione abażury są ozdobą samą w sobie. Mistrzowie polskiego szkła zwarli szyki, aby ręcznie wytworzyć każdy z elementów, nadając mu wyrazistości, charakteru i niepowtarzalności. W żadnym domu nie znajdą się dwie takie same oprawy.

  • Lampa wisząca w kształcie rogu – HORN

Lampa pociągła o kielichowy rozszerzeniu do złudzenia przypomina róg wykorzystywany podczas polowań. To nawiązanie jest wyraźnie widoczne i, zgodnie z zamierzeniami projektantów, przywołuje skojarzenia z lasem, przyrodą oraz dziką naturą. Przydymione szkło buduje wrażenie tajemniczości, ale po włączeniu pozwala żarówce wyeksponować cały swój blask oraz piękno. Jasne światło padające z takiej oprawy zalewa wnętrze lub tylko wybranego jego elementy, np. stół czy zestaw kina domowego. Szklane lampy do salonu z tej serii szlachetnie, elegancko i nietuzinkowo prezentują się na tle ścian. Swoją formą, kolorem oraz stosowanymi materiałami przywodzą na myśl kunsztowne wytwory hutniczej sztuki kultywowanej od pokoleń.

Warto wybierać klosze wykonane z transparentnych materiałów, jeżeli zależy Ci na jak najlepszym oświetleniu przestrzeni mieszkalnej, biurowej lub użytkowej. Rozprowadzanie strumieni odbywa się tutaj wielotorowo, ponieważ światło przenika też przez ścianki obudowy, załamując się, tańcząc oraz mieniąc na powierzchni ścian i mebli.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *