Wyjątkowe i oryginalne wnętrze – najważniejsze wskazówki

Jesteś na etapie urządzania swojego wnętrza? Zapewne zależy Ci na tym, aby wyglądało nowocześnie, było oryginalne – inne niż z katalogów czy domów znajomych, a zarazem w pełni komfortowe. Priorytetem pozostaje dopasowanie przestrzeni do trybu życia, jaki prowadzą domownicy. Na pewno, podążając za współczesnymi trendami i wskazówkami projektantów warto stawiać na minimalizm, lecz uzupełniony o spersonalizowany sznyt.

Stworzenie nietuzinkowego wnętrza wymaga podejmowania odważnych decyzji w kwestii doboru kolorów oraz zagospodarowania przestrzeń. Spektakularny efekt można uzyskać tym skuteczniej, im lepszej jakości będą poszczególne elementy wykorzystane w aranżacji. Warto stawiać zatem na meble designerskie, wykonane z wysokogatunkowych materiałów i zachwycających wyjątkową formą. Dobry projekt mebla uwzględnia jednak nie tylko wygląd – równie ważna jest funkcjonalność, która decyduje o tym czy dana rzecz spełnia swoje zadanie.

Designerskie meble, czyli jakie?

Dobry design w każdym przypadku, niezależnie od obranej przez projektanta stylistyki, bazuje na tym samym, czyli spójnym połączeniu aspektów estetycznych z funkcjonalnością. Jest to jedno z głównych zamierzeń, jakie stawiają przed sobą designerzy marki Gie El, tworząc meble nowoczesne.

Kształtując wygląd wnętrza, dobrze postawić na kilka mocnych akcentów w postaci większych mebli wypoczynkowych, jak np. sofy oraz mniejszych mebli, często o charakterze pomocniczym. Spośród kolekcji Gie El na wyróżnienie zasługują:

  • stoliki kawowe – szczególnie oryginalne stoły kolekcji WAVE, o zdecydowanej, geometrycznej formie i mocno industrialnym charakterze, który jednak dopasuje się do wielu różnorodnych aranżacji za sprawą głębokiej czerni i matowego wykończenia; 
  • krzesła, taborety i stołki – spośród których wyróżnić można zachwycające niezwykle nowoczesną formą miękkie, tapicerowane siedziska w różnych kolorach, osadzone na bardzo masywnych konstrukcjach z litego drewna (seria LOW);
  • fotele – najbardziej charakterne produkty linii ORGANIQUE, to zabudowane siedziska o doskonale wyprofilowanych siedziskach i drewnianych oparciach, stabilne dzięki podstawie ze stalowych profili – niebanalne, przykuwające wzrok, a zarazem ponadczasowe;
  • komody – obecne w aranżacji wnętrz o wielu dekad, a jednocześnie wciąż interesujące i świeże. Mowa tutaj o komodach serii PRL BIG, łączących w sobie elementy kojarzone ze stylem lat 60. XX wieku (jak np. wysokie, profilowane nóżki) z neonowym wykończeniem przesuwnych drzwi.

Nowoczesne meble designerskie – charakterystyka

Jeżeli marzy Ci się ucieczka od powtarzalnych i mało ciekawych form – banalnych rozwiązań, przewidywanych połączeń kolorystycznych oraz materiałów wątpliwej jakości, postaw na alternatywę, oferowaną przez markę Gie El. 

Meble w ofercie Gie El zdecydowanie wyróżniają się na tle standardowych mebli, tworzonych na dużą skalę, kilkoma istotnymi walorami, a są to:

  • zaangażowanie doświadczonych designerów, podążających ścieżką, wytyczoną przez inspirację naturą oraz jakością znakomitego designu, podanych w oryginalnej, autorskiej formie; 
  • odwaga projektancka, zachęcająca do tworzenie wyjątkowych form oraz niestandardowych wykończeń;
  • doskonałe materiały – solidna nierdzewna stal malowana proszkowo, lite drewno dębowe olejowane w sposób eksponujący naturalną strukturę słoi, szkło hartowane wytapiane w piecach hutniczych;
  • współpraca z najlepszymi, działającymi lokalnie rzemieślnikami, wytwórcami i dostawcami; 
  • autentycznie polski rodowód każdego z proponowanych produktów, w wielu detalach wykonywanych ręcznie z dbałością o każdy detal.

Nowoczesne meble – wybieraj polskie produkty

Nowoczesne meble z lokalnej manufaktury Gie El są dalekie od schematyczności. Coraz więcej osób stwierdza, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakupienie mniejszej ilości mebli, stawiając przy tym na elementy designerskie, pochodzące z lokalnych manufaktur i produkowane ręcznie. Jest to niezaprzeczalnie pozytywna tendencja, gdyż to właśnie takie produkty mogą tchnąć ducha w każde pomieszczenie oraz wyróżnić aranżację, zachwycając wysublimowaną estetyką.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *