Wyjątkowy nastrój w Twoim domu – odpowiednie oświetlenie to podstawa

Od czego zależy klimat w danym pomieszczeniu. Wystarczy pomyśleć ile zmienia w pokoju wpadające przez okno światło słoneczne, aby nie szukać odpowiedzi daleko. Dobrze dobrane oświetlenie to podstawa dla zbudowania charakteru danego wnętrza. W zależności od barwy światła, jego natężenia oraz dystrybucji we wnętrzu zależy wiele – od samopoczucia zaczynając, a na kreatywnym myśleniu kończąc. Oryginalne oświetlenie designerskie może zmienić oblicze każdego mieszkania. Wystarczy znać kilka dekoratorskich sztuczek, aby odpowiednio zbudować klimat we wnętrzu.

 

Dobierz nowoczesne oświetlenie dla swojego mieszkania

Nie jesteś fanem awangardowych form? Nietypowe rozwiązania we wnętrzu mogą się szybko znudzić, dlatego jeśli nie jest się zwolennikiem szaleństw w aranżacji, warto utrzymać ją stonowaną. Nowoczesne oświetlenie jest jednak znakomitym sposobem na ciekawe ożywienie wnętrza. Dwie oryginalne lampy we wnętrzu będą zdobić pokój, jednocześnie zapewniając komfortowy dostęp do światła w każdym jego punkcie. Gdzie warto poszukiwać dobrej jakości oświetlenia?

Przede wszystkim warto zwracać uwagę na oferty sklepów i producentów niszowych. Marka Gie El tworzy wyjątkowe elementy oświetlenia – inspirowane naturą, wpływami nowoczesnego designu, a także gustownego vintage. Designerzy marki stawiają przede wszystkim na opracowywanie oryginalnych koncepcji, które następnie realizowane są przy wsparciu najlepszych rzemieślników. Marka współpracuje z lokalnymi dostawcami i rzemieślnikami, dlatego też wszystkie proponowane produkty powstają w Polsce.

Rozmieszczenie punktów świetlnych we wnętrzu

Aby pokój prezentował się zachęcająco i stylowo, musi być odpowiednio oświetlony. Oświetlenie nowoczesne, takie jak lampy podłogowe, stołowe i wiszące w oryginalnych formach, warto ze sobą łączyć. Każdy z tych rodzajów oświetlenia oferuje nieco inny efekt: 

  • lampy stołowe dają miękkie, przytłumione światło, które dobrze nadaje się do pracy przy biurku, czytania książki i budowania klimatu we wnętrzu; 
  • lampy podłogowe odznacza ich wysmukła konstrukcja – mogą być osadzone na wysokim stelażu o interesującej formie, dzięki czemu znakomicie wypełniają przestrzeń między meblami oraz trudne do zagospodarowania zakamarki pokoju;
  • lampy wiszące można wykorzystać na wiele sposobów, np. do wizualnego oświetlenia poszczególnych stref w pomieszczeniu. Oświetlenie zamontowane na suficie nie zajmuje przestrzeni na podłodze, a zamiast tego wiszące lampy mogą pomóc wizualnie wypełnić wolną przestrzeń pod sufitem, co może okazać się przydatne np. w lokalach z wysokimi stropami oraz na poddaszach.

Wykorzystanie jednej lampy, rzucającej mocne światło może okazać się praktyczne w niektórych sytuacjach, ale zdecydowanie nie służy na korzyść budowania klimatu we wnętrzu. Oświetlenie musi być rozdysponowane tak, aby ważne punkty pokoju, jak stoły czy siedziska były dobrze doświetlone.

Designerskie oświetlenie – lampy w najlepszym gatunku

Warto zadać sobie pytanie – czym odróżnia się designerskie oświetlenie od lamp dostępnych w większości sklepów. Przede wszystkim przywiązanie do detali oraz oddanie hołdu tradycyjnym technikom i wsparcie dla lokalnych firm. Produkty tworzone na masową skalę zwykle tworzone są metodą outsource, czyli ich podzespoły czy nawet większość elementów produkowana jest niskim kosztem za granicą. Sięganie po produkty lokalne zapewnia wsparcie dla tych producentów, a przy tym umożliwia wyposażenie mieszkania przy pomocy prawdziwie niepowtarzalnych elementów. 

Oświetlenie proponowane przez markę Gie El tworzone jest z ręcznie formowanego szkła, drewna, recyklingowanych elementów metalowych (jak rurki czy kolanka) a także płatów blachy kształtowanych w nietypowe formacje. Wyobraźnia designerów umożliwia stworzenie jedynych w swoim rodzaju produktów z polskim rodowodem!

Zatem – jeśli uważasz, że aranżacja Twojego mieszkania wymaga dodatkowej iskry, postaw na wysokiej klasy lampy. Zestawiaj ze sobą oświetlenie sufitowe, podłogowe i stołowe, aby przestrzeń zyskała na przytulności i domowym klimacie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *