Żyrandole – światło i rzeźba

Gie El – troskliwy duch miejsca

Gie El – troskliwy duch miejsca zwanego przez starożytnych genius loci. Maria i Jacek Rypuła to małżeństwo polskich architektów, którzy zmieniają genius loci. Oboje urodzili się w 1983 roku. Poznali się w liceum i ukończyli studia architektoniczne na Politechnice Krakowskiej. Środowisko artystyczne samego Krakowa i jego orientacja architektoniczna ukształtowały ich jako projektantów. Niedługo po studiach założyli własne studio projektowe, które dało początek marce oryginalnych produktów wnętrzarskich – Gie El.

Instalacje przypominające rzeźbę

Połączenie wrażliwości artystycznej z założeniami architektonicznymi dało początek umiejętności tworzenia przestrzennych instalacji wewnętrznych. Jedną z pierwszych twórczych instalacji Marii i Jacka była kompozycja rdzawych form geometrycznych. Kompozycja inspirowana szybującymi ptakami na stałe wpisała się w portfolio marki Gie El. Zauważany przez klientów, zadomowił się w hotelach, restauracjach i butikowych wnętrzach prywatnych. Wieloletnia praca z klientami z całego świata zaowocowała projektami nie tylko w Europie, ale także poza nią, docierając do Ameryki czy na Bliski Wschód.

 

Żyrandole, które dostarczają emocji

Doświadczenie w pracy w różnych dziedzinach projektowania pozwoliło marce dostrzec pewną niszę na rynku wyposażenia wnętrz, jaką jest jednoczesne projektowanie i produkcja instalacji. Marka Gie El postawiła na produkty, które dostarczają emocji. Rzeźbiarski charakter produktów to wspólny mianownik portfolio Gie El. Kompozycje świetlne tworzone przez markę budują przestrzenie kontemplacji i swobodnej interpretacji, dodając element sztuki do wnętrz, w których się pojawiają.

Oświetlenie w rytmie bicia serca

Maria Rypuła opowiada o tym, jak pracują, skąd czerpią inspirację i jak wygląda praca z klientem. „Bardzo się cieszymy, że możemy pracować z ludźmi, wsłuchiwać się w ich potrzeby i rozumieć wnętrze, do którego mamy się dopasować. Żyjemy koncepcją genius loci i dbamy o to, aby troskliwy duch miejsca był obecny we wnętrzach, które przecież współtworzymy – mówi Maria Rypuła i dodaje – nasza praca polega na oddychaniu designerskim wnętrzem i ciągłym poszukiwaniu wspólnego  rytmu bicia serca instalacji oświetleniowej i przestrzeni, w którą się wpisujemy. Każde wnętrze ma swoją specyfikę, specyficzny kod DNA, który staramy się odczytać, aby instalacja, niezależnie od tego, czy jest to wyjątkowa lampa, żyrandol lub jakikolwiek wyraz artystyczny pozostawała z nim w określonej relacji.”

 

Zrozumienie wystroju wnętrza jest kluczowe

„Rozpoczynając pracę nad projektem, zajmujemy się rozmową z architektami obiektu i inwestorami. Szukamy odpowiedzi na pytanie o docelowego użytkownika miejsca. I to niezależnie od tego, czy jest to hotel, restauracja, apartament, sklep czy inne butikowe miejsce. Pozwala nam to poczuć emocje wnętrza i stworzyć niepowtarzalny produkt szyty na miarę. Klientom i projektantom wnętrz podoba się to, że możemy dowolnie kreować natężenie i barwę światła, użyty materiał czy wielkość kompozycji. Daje nam to pełną kontrolę nad emocjami, które chcemy stworzyć.

Nasza praca to nie tylko sprzedaż produktu klientowi, ale budowanie emocji i atmosfery. Wykorzystujemy nasze korzenie projektowe i wieloletnie doświadczenie produktowe, aby być wartościowym partnerem dla naszych klientów i architektów. Budujemy z nimi relacje i wiemy, jak stworzyć produkt nasycony emocjonalną głębią. Często zdarza się, że wsiadamy do samolotu lub samochodu, aby móc pojawić się we wnętrzu, o które musimy zadbać. To pierwszy krok. Czas na rozmowę i budowanie relacji z klientem. Przełamanie bariery pierwszego kontaktu jest kluczowe dla dobrej współpracy. Współczesny świat stał się bardzo mały, dziś jesteś w Paryżu, jutro w Londynie lub Dubaju. A to daje możliwość bezpośredniej pracy ze wspaniałymi ludźmi”, mówi Maria.

Niepowtarzalny design – niesamowite światło

Gie El realizuje pełne emocji rzeźbiarskie instalacje oświetleniowe, które stanowią wyjątkowy akcent we wnętrzu. Lokalna, zrównoważona produkcja pozwala marce tworzyć produkty przyjazne dla środowiska. Marka korzysta z europejskich surowców, dbając o świadomy dobór materiałów. Stąd w portfolio marki znajdują się produkty wytwarzane przez lokalnych rzemieślników dmuchających szkło czy stolarzy tworzących elementy drewniane. Przejrzystość całego procesu daje pełną świadomość pochodzenia produktu oraz wiedzę rzemieślników stojących za konkretnym surowcem. Dobry projekt nie jest drogą na skróty i wymaga świadomego podjęcia każdego kroku od zaprojektowania i doboru komponentu, poprzez jego prawidłowy montaż, pakowanie, a skończywszy na zużyciu energii.

Jeśli więc szukasz wyjątkowej instalacji do swojego wnętrza lub projektu, nad którym pracujesz i chcesz stworzyć nietuzinkową przestrzeń, marka Gie El jest dla Ciebie. Daj się zaprosić do świata Gie El, gdzie czekają na Ciebie rzeźbiarskie instalacje świetlne wypełnione niesamowitymi emocjami.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *