

Lampa stołowa ANGEL stworzona z ręcznie formowanego szkła. Delikatnie wypukła u podstawy, harmonijnie zwężająca się w talii z eleganckim abażurem.
Lampa stołowa ANGEL stworzona z ręcznie formowanego szkła. Produkt o ponadczasowej, eleganckiej i subtelnej formie. Delikatnie wypukły u podstawy, harmonijnie zwężający się w talii. Lampa stabilna, pełna uroku. Pociągła i nieco strzelista. Urokliwie turkusowa, przyciągająca wzrok. Kolejny produkt marki obok którego nie da się przejść obojętnie. Lampa wykonana ręką człowieka. Została zaprojektowana przez założycieli marki, małżeństwo polskich architektów Marię i Jacka Rypułów.
Rzemieślnikami wykonującymi ten produkt są polscy hutnicy. Przy użyciu długich lanc wydmuchują szklane egzemplarze w solidne drewniane formy. Troszczymy się o to, by wytwarzane przez nas produkty były piękne i miały w sobie zamkniętą pewną wrażliwość. Dbamy o naturalny charakter produktu. Zależy nam, by każdy egzemplarz był indywidualny, subtelnie różny. Świadczy to o naturalnym charakterze produktu i dodaje mu ponadczasowego piękna. Wrażliwe oko miłośnika piękna z pewnością dostrzeże refleksy, jakie tworzą się na powierzchni lampy. Dojrzy różną intensywność koloru, który gradientem rozpływa się w poszczególnych częściach szkła. Hipnotyzujący turkusowy kolor jest efektem wykorzystania szczególnego pigmentu. Daje on niesamowite, wizualne efekty w postaci pęcherzyków powietrza, które zatopione są w samym szkle. W każdym egzemplarzu rozmieszczone są one inaczej, z różną intensywnością, raz większa raz mniejszą. Składa się na to wiele czynników, takich jak temperatura czy wilgotność powietrza w momencie jej wytwarzania. Jest to charakterystyczne właśnie dla ręcznej produkcji. Szkło posiada również mnogość ciemnych cętek, delikatnych plamek, typowych dla tej turkusowej barwy produktu. Kolor szkła, hipnotyzujący i subtelny zarazem nadaje lampie elegancji i wyjątkowego wizerunku.
Kompozycja lampy uzupełniona jest dużym, pociągłym abażurem. Abażur wykonany z tkaniny w jasnym kolorze. Designerski charakter produktu przejawia się widocznym wewnątrz lampy czarnym przewodem. W trosce o dobór najwyższej jakości detali, wykorzystany przewód jest przewodem w oplocie tekstylnym.
Każdy egzemplarz lampy sygnowany jest wykonanym w szkle logiem Gie El, z charakterystycznymi dwiema literami “g” oraz “l”, które świadczy o oryginalności produktu. Gie El to skrót od łacińskiej frazy genius loci, oznaczającego opiekuńczego ducha miejsca. Idea genius loci przyświeca nam przy projektowaniu i tworzeniu produktów, tak by efektem końcowym był produkt ubogacający wnętrza, wykonany z dbałością o detale i ponadczasowy charakter. Produkty marki charakteryzują się właśnie troską o detal i wzorniczą jakość oraz polską produkcją. Są wolne od sztampy fabrycznej, seryjnej produkcji i masowej, cyfrowej powtarzalności. Design tworzymy we współpracy projektantów z rzemieślnikami. Stawiamy na zrównoważoną i świadomą produkcję. Cieszymy się z Twoich wyborów. Witaj w świecie Gie El.
Opis
![]() |
Maria Rypuła urodziła się w Tychach w 1983 roku. W 2008 roku ukończyła architekturę krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W 2007 roku wraz z mężem Jackiem Rypułą założyła autorską pracownię architektoniczną Genius Loci Architekci, a w 2012 roku markę Gie El. Prywatnie miłośniczka biegów górskich i golfa. Lubi kawę i muzykę jazzową. |
![]() |
Architekt IARP i SARP Katowice, certyfikat RIBA Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektura i Urbanistyka. Dyplom, 2008, akredytowany przez Roysl Institute of British Architects, pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Marka Kowickiego, prof. PK. Był to pierwszy obroniony dyplom w historii uczelni łączący dwa kierunki tj. architekturę i urbanistykę oraz architekturę krajobrazu. Tematem przewodnim dyplomu była rewitalizacja obszarów poprzemysłowych. |