

Lampa stołowa stworzona z ręcznie formowanego szkła Pafil. Produkt, który zaprojektowany został z myślą o najbardziej wymagających klientach. Dedykowany tym, którzy poszukują produktów prawdziwych i wyjątkowych.
Lampa stołowa stworzona z ręcznie formowanego szkła Pafil. Produkt, który zaprojektowany został z myślą o najbardziej wymagających klientach. Dedykowany tym, którzy poszukują produktów prawdziwych i wyjątkowych. Stworzony z myślą o osobach lubiących otaczać się oryginalnym designem i produktami z duszą. Lampa ta, to owoc współpracy polskich mistrzów hutniczych oraz projektantów Gie El. Każdy egzemplarz tej lampy wytwarzany jest przez mistrzów szkła. Projektanci Gie El dużą wagę przywiązują do detalu. Często pracują lokalnie, z dala od masowej produkcji, tej fabrycznej, na wielką skalę. Produkcja tej lampy przypomina proces powstawania sztuki. Mamy bowiem człowieka pochylonego nad misami z pigmentem, który ręcznie dobiera i miesza kolory. Ręcznie zatapia barwniki w szkle oraz wydmuchuje szkło. Dzięki temu każdy egzemplarz tej lampy stołowej jest wyjątkowy, a efekt końcowy niesamowity. Lampa mieni się mnogością pastelowych odcieni i barw. Wygląda jak muskana pędzlem artysty, który przelewa na płótno impresyjny obraz łąki pełnej kwiatów. Lampa ta posiada w sobie uczucia, emocje i piękno. Jej wyjątkową ozdobą jest detal koloru i jego naturalny urok. Materiał z którego wykonane są klosze, to szkło o nazwie szkło Pafil. Nazwa ta zarezerwowana jest tylko takiemu rodzajowi szkła. Szkło Pafil skrywa w sobie pastelowe kolore, wyjęte niczym z kwiecistej łąki. Szkło to barwione jest dokładnie w ten sposób, czyli ręcznie z wykorzystaniem pastelowych barw i wrażliwością na piękno otaczającej przyrody. Jest marką samą w sobie i nie może być pomylone z żadną inną szklaną lampą, żyrandolem czy nawet wazonem lub karafką. Szkło Pafil to impresja kwiecistego pejzażu, pastelowe kolory, delikatnie rozchodzące się po powierzchni szkła. To czerpanie z przyrody przy doborze kolorów i ich odcieni. Szkło Pafil jest jedyne i niepowtarzalne, wytwarzane tylko w Polsce.
Lampa ta ma za zadanie ubogacać wnętrza i cieszyć oczy niezależnie od pory dnia czy nocy. W dzień staje się ozdobą, dzięki swej plastyczności, organicznej formie i kwiecistej palecie barw. Jest rzeźbą uzupełniającą wnętrze. Nocą wprowadza do wnętrz naturalne, miękkie i przytulne światło. Lampa, która dzięki swym gabarytom postawiona może być niemal w każdej części domu. Na komodzie, stoliku nocnym czy też stole jadalnianym. Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy dopełnienia piękną formą oraz niebywale przytulnym światłem.
Sięgając po produkty marki Gie El, wybierasz świadomą i zrównoważoną produkcję z poszanowaniem ekologii oraz design na światowym poziomie. Wybierając Gie El odrzucasz sztampę masowej, seryjnej produkcji i niemal komputerową powtarzalność każdego egzemplarza. Wybierasz piękno naturalnego produktu stworzonego w Polsce oraz oryginalność i zamkniętą w produkcie ręczną pracę. Gie El to produkty dla ludzi wrażliwych na piękno, szukających produktów z najwyższej półki, tych o ponadczasowej elegancji oraz unikalnym wzornictwie.
Opis
![]() |
Maria Rypuła urodziła się w Tychach w 1983 roku. W 2008 roku ukończyła architekturę krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W 2007 roku wraz z mężem Jackiem Rypułą założyła autorską pracownię architektoniczną Genius Loci Architekci, a w 2012 roku markę Gie El. Prywatnie miłośniczka biegów górskich i golfa. Lubi kawę i muzykę jazzową. |
![]() |
Architekt IARP i SARP Katowice, certyfikat RIBA Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektura i Urbanistyka. Dyplom, 2008, akredytowany przez Roysl Institute of British Architects, pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Marka Kowickiego, prof. PK. Był to pierwszy obroniony dyplom w historii uczelni łączący dwa kierunki tj. architekturę i urbanistykę oraz architekturę krajobrazu. Tematem przewodnim dyplomu była rewitalizacja obszarów poprzemysłowych. |