

Ręcznie wytwarzana lampa wisząca o niezwykłej, organicznej formie i wyjątkowej strukturze szkła. Elegancka i subtelna. Znakiem rozpoznawczym tego produktu są zatopione w szkle pęcherzyki powietrza. Swobodnie rozmieszczone, zdają się ulatywać z tej niesamowitej lampy.
Ręcznie wytwarzana lampa wisząca o niezwykłej, organicznej formie i wyjątkowej strukturze szkła. Elegancka i subtelna. Znakiem rozpoznawczym tego produktu są zatopione w szkle pęcherzyki powietrza. Swobodnie rozmieszczone, zdają się ulatywać z tej niesamowitej lampy. Ze względu na ręczny charakter produkcji, za każdym razem nieco inna, choć utrzymująca swój charakter. Zaprojektowana przez projektantów Gie El, którzy we współpracy z polskimi mistrzami hutniczymi stworzyli ten unikatowy produkt. Ręczna praca to wyróżnik tej lampy. Dzięki niej każdy klosz subtelnie różni się od siebie. Ma inny detal rozmieszczenia pęcherzyków powietrza.
Lampa wisząca tworzona ręcznie w Polsce. Rzemieślnikami odpowiedzialnymi za jej produkcję są hutnicy, którzy przy użyciu lanc wydmuchują każdy egzemplarz klosza. Przy jej produkcji nie wykorzystuje się drewnianych form. Lampa wykonywana jest w całości z ręki, dzięki czemu nie ma dwóch identycznych egzemplarzy. Każdy przechodzi przez ręce człowieka. Gie El troszczy się o naturalny charakter produktu. Dbamy, by wytwarzane przez nas produkty miały duszę i zamknięte w sobie piękno.
Szkło klosza jest transparentne, w pełni przejrzyste. Liczne pęcherzyki powietrza zawdzięczamy charakterowi produkcji. To co w ciągu dnia niedostrzegalne, uwypukla się nocą przy zaświeconej lampie. Pęcherzyki przejmują barwę żarówki i rozchodzącego się światła, mieniąc się złotymi refleksami. Są niczym drobinki złota zatopione w powierzchni szkła. Lampa dzięki swej transparentnej barwie, wpuszcza do wnętrz światło, otulając go swym ciepłem i blaskiem.
Produkty Gie El charakteryzują się polską produkcją, troską o detal i jakość wzorniczą. Są wolne od sztampy masowej, seryjnej produkcji i fabrycznej, cyfrowej powtarzalności. Tu design rodzi się we współpracy projektantów z rzemieślnikami. Stawiamy na zrównoważoną i świadomą produkcję. Cieszymy się z Twoich wyborów. Witaj w świecie Gie El.
Opis
Karta techniczna PDF | Pobierz plik |
DWG | Pobierz plik |
3ds | Pobierz plik |
![]() |
Maria Rypuła urodziła się w Tychach w 1983 roku. W 2008 roku ukończyła architekturę krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W 2007 roku wraz z mężem Jackiem Rypułą założyła autorską pracownię architektoniczną Genius Loci Architekci, a w 2012 roku markę Gie El. Prywatnie miłośniczka biegów górskich i golfa. Lubi kawę i muzykę jazzową. |
![]() |
Architekt IARP i SARP Katowice, certyfikat RIBA Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektura i Urbanistyka. Dyplom, 2008, akredytowany przez Roysl Institute of British Architects, pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Marka Kowickiego, prof. PK. Był to pierwszy obroniony dyplom w historii uczelni łączący dwa kierunki tj. architekturę i urbanistykę oraz architekturę krajobrazu. Tematem przewodnim dyplomu była rewitalizacja obszarów poprzemysłowych. |