

Lampa wisząca o niesamowitej formie. Piękna i delikatna. Swobodnie zwieszona, niczym obłok na letnim niebie. Stworzona, by zachwycać, niczym rzeźba. Jedyna w swoim rodzaju.
Lampa wisząca o niesamowitej formie. Piękna i delikatna. Swobodnie zwieszona, niczym obłok na letnim niebie. Stworzona, by zachwycać, niczym rzeźba. Jedyna w swoim rodzaju.
Lampa wykonana z ręcznie formowanego szkła, subtelnie barwiona w masie. Jej barwa to mieszanka pastelowych tonów z widoczną i plastycznie rozłożoną strukturą, widocznymi delikatnymi mazami, przebarwieniami i przetarciami. Ta finezyjna zabawa kolorami i uzyskanymi efektami możliwa jest dzięki ręcznej pracy.
Typowa dla produktów Gie El ręczna praca, to wyróżnik wielu produktów tej marki. Proces wytwarzania tej lampy polega na pracy z płynnym szkłem i jego wydmuchiwaniu. Lampy Cloud wykonywane są bez użycia drewnianych form. Ich organiczny, swobodny kształt zawdzięczamy produkcji z tzw. ręki. Stąd każdy pojedynczy klosz delikatnie różni się od siebie, co jest wielkim atutem tego produktu. Naturalne piękno lampy polega właśnie na jej unikatowej formie oraz ręcznej pracy rzemieślnika, który tworzy produkt. Szkło wydmuchiwane jest przy użyciu długich hutniczych lanc, czyli zgodnie z oryginalną techniką, która towarzyszy temu rzemiosłu od wielu, wielu lat. Podobnie jest z kolorem.
Wyobraźmy sobie niewielką manufakturę szkła. Niewielkie pomieszczenie z rozgrzanym do czerwoności piecem, w którym znajduje się płynne szkło. Na solidnym blacie ustawionym pod ścianą, leży szereg półmisków z przygotowanym barwnikiem. W każdej miseczce inny proszek. W ścianie okno ze szprosami, a za jego taflą widok na otaczające pola i stary owocowy sad. Grupa hutników przygotowuje się do pracy. Na tworzy maluje się skupienie. Przygotowują i sprawdzają lance, po czym w mgnieniu oka sięgają po płynne szkło z pieca o temperaturze tysiąca stopni Celcjusza. Maczają je w miseczkach z pigmentem, umieszczają w piecu i wydmuchują. Najpierw małą bańkę, potem rozdmuchują i kręcąc lancą modelują wzorcową formę. Klosz umieszczany jest w piecu odstawczym, gdzie odpoczywa przez kolejnych kilkanaście godzin. Na twarzach uśmiech. Tak wygląda proces wytwarzania tej lampy, która może zagościć w Twoim wnętrzu.
Lampa zawieszona jest na stalowych linkach, przez co wygląda jak dryfujący obłok. Charakter tej lampy, bardzo delikatny i subtelny, czyni z niej perełkę. Dobrze odnajdzie się we wnętrzach zakomponowanych z klasą, tych które lubią dobry design i produkty prawdziwe, ponadczasowe. Lampa zaprojektowana tak, by wypełniać wnętrza przyjemnym, delikatnym światłem. Daleka od odtwórczości i masowej, fabrycznej produkcji. Zamknęliśmy w niej pozytywne emocje i wysiłek ręcznej pracy. Sięgając po produkty Gie El, wybierasz świadomy design, polską produkcję i piękno form.
Opis
Karta techniczna PDF | Pobierz plik |
DWG | Pobierz plik |
3ds | Pobierz plik |
![]() |
Maria Rypuła urodziła się w Tychach w 1983 roku. W 2008 roku ukończyła architekturę krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W 2007 roku wraz z mężem Jackiem Rypułą założyła autorską pracownię architektoniczną Genius Loci Architekci, a w 2012 roku markę Gie El. Prywatnie miłośniczka biegów górskich i golfa. Lubi kawę i muzykę jazzową. |
![]() |
Architekt IARP i SARP Katowice, certyfikat RIBA Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektura i Urbanistyka. Dyplom, 2008, akredytowany przez Roysl Institute of British Architects, pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Marka Kowickiego, prof. PK. Był to pierwszy obroniony dyplom w historii uczelni łączący dwa kierunki tj. architekturę i urbanistykę oraz architekturę krajobrazu. Tematem przewodnim dyplomu była rewitalizacja obszarów poprzemysłowych. |