

Stolik pomocniczy Hexa I to niespotykany design i wyjątkowość formy. Styl, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Interesująca geometria zestawionych płaszczyzn i subtelne wzornictwo to elementy charakterystyczne dla tego pomocniczego stolika.
Zobacz film
Stolik pomocniczy Hexa I to niespotykany design i wyjątkowość formy. Styl, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Interesująca geometria zestawionych płaszczyzn i subtelne wzornictwo to elementy charakterystyczne dla tego pomocniczego stolika. Sześciokątny, heksagonalny kształt blatu stanowi ucieczkę od monotonii kwadratowych i prostokątnych blatów. Dogodna propozycja dla osób poszukujących odmienności i interesujących form.
Metalowa konstrukcja produktu urozmaicona jest delikatnymi rozcięciami i połączeniami poszczególnych powierzchni. Dzięki temu produkt zyskuje na wizualnej lekkości i finezyjnej formie. Taka wzornicza zabawa owocuje powstaniem produktów o nieszablonowej stylistyce. Symetria kompozycyjna to świadomy zabieg projektowy, dzięki któremu powstał produkt o zdecydowanym wzornictwie i niebanalnej formie. Projektanci tego mebla zadbali o aspekt funkcjonalny i ergonomiczny produktu z uwzględnieniem jego szczególnej estetyki. Połączenie tych dwóch czynników to wyróżnik produktów dobrze zaprojektowanych, stworzonych z myślą o wymagających klientach, którzy wzorniczą poprzeczkę aranżacyjną zawiesili wyjątkowo wysoko. Polski design jest szczególnie silny i wyróżnia się w skali Europy i świata. Efektem takich działań projektowych są produkty takie jak stolik kawowy Hexa I i cała kolekcja o tej samej nazwie.
Dla dogodnej aranżacji i stylizacji wnętrza projektanci zaproponowali dwa rodzaje wykończenia powierzchni blatu. Jeden wariant to wersja minimalistyczna i purystyczna. Metalowe wykończenie blatu to wybór dla poszukujących jednolitej kolorystyki produktu oraz lubiących niekonwencjonalne rozwiązania. Metalowy blat pokryty jest lakierem o wysokiej odporności na zarysowania i uszkodzenia. Będzie cieszył oko spójnością kolorystyczną. Drugi wariant to blat wykonany z przyjemnej w dotyku dębowej sklejki. Materiał ten to najszlachetniejsza z płyt meblowych, wykończona dodatkowo wierzchnią warstwą prawdziwego dębu. Blat zabezpieczony jest trzema warstwami bezbarwnego oleju, który impregnuje i zabezpiecza blat przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Z drugiej zaś strony nadaje mu wyrazistości, uwypuklając rysunek usłojenia drewna. Wybierz wariant, który najlepiej Ci odpowiada i wpisuje się w aranżacyjny zamysł.
Delikatny i subtelny szampański kolor tego stolika to wybór elegancji i lekkości. Kolor, który dodaje wnętrzom uroku i niezwykłego klimatu. Kolor dobrany z palety barw które dobrze wpisują się w stylistykę wnętrz i umiejętnie komponują się z innymi kolorami i odcieniami.
Stolik można zestawiać w grupy – razem z innymi modelami z serii Hexa, tworząc w ten sposób ciekawe kompozycje. Takie zestawienia i ciekawe kompozycje doskonale wyglądają również w przestrzeniach komercyjnych – hotelach, kawiarniach czy biurach. Stoliki kawowe Hexa stworzyliśmy z myślą o nowoczesnych wnętrzach, w których potrzeba wyjątkowego stolika kawowego.
Gie El jest polską marką, która wzornictwo odmienia przez wszystkie przypadki. Stawia na designerski charakter produktów i ich wyjątkową, nietuzinkową stylistykę. Sięgając po produkty marki wybierasz rodzimą oraz świadomą i zrównoważoną produkcję. Wybierasz produkty, za którymi stoją projektanci i designerzy. Witaj w świecie Gie El.
Opis
Karta techniczna PDF | Pobierz plik |
Zdjęcia HI-RES | Pobierz plik |
DWG | Pobierz plik |
3DS | Pobierz plik |
Jacek Rypuła
architekt, założyciel i projektant
Architekt IARP i SARP Katowice, certyfikat RIBA
Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektura i Urbanistyka. Dyplom, 2008, akredytowany przez Roysl Institute of British Architects, pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Marka Kowickiego, prof. PK. Był to pierwszy obroniony dyplom w historii uczelni łączący dwa kierunki tj. architekturę i urbanistykę oraz architekturę krajobrazu. Tematem przewodnim dyplomu była rewitalizacja obszarów poprzemysłowych.