Stołki do przedpokoju

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Stołek LOW zielony FST0431 - 10 Stołek LOW zielony FST0431 - 16
Szybki podgląd

Stołek LOW zielony FST0431

Cena podstawowa 1 290,00 zł Cena 967,50 zł
 • -25%
 • -25%
Stołek LOW różowy FST0430 - 10 Stołek LOW różowy FST0430 - 16
Szybki podgląd

Stołek LOW różowy FST0430

Cena podstawowa 1 290,00 zł Cena 967,50 zł
 • -25%
 • -25%
Stołek LOW z żółtym filcowym siedziskiem FST0015 - 1 Stołek LOW z żółtym filcowym siedziskiem FST0015 - 1
Szybki podgląd

Stołek LOW z żółtym filcowym siedziskiem FST0015

Cena podstawowa 1 290,00 zł Cena 645,00 zł
 • -50%
 • -50%
Stołek LOW z fioletowym filcowym siedziskiem FST0017 - 2 Stołek LOW z fioletowym filcowym siedziskiem FST0017 - 2
Szybki podgląd

Stołek LOW z fioletowym filcowym siedziskiem FST0017

Cena podstawowa 1 290,00 zł Cena 645,00 zł
 • -50%
 • -50%
Stołek LOW turkusowy FST0432 - 10 Stołek LOW turkusowy FST0432 - 16
Szybki podgląd

Stołek LOW turkusowy FST0432

Cena podstawowa 1 290,00 zł Cena 967,50 zł
 • -25%
 • -25%
Stołek LOW z zielonym filcowym siedziskiem FST0016 - 2 Stołek LOW z zielonym filcowym siedziskiem FST0016 - 2
Szybki podgląd

Stołek LOW z zielonym filcowym siedziskiem FST0016

Cena podstawowa 1 290,00 zł Cena 645,00 zł
 • -50%
 • -50%
Stołek LOW z szarym filcowym siedziskiem FST0018 Stołek LOW z szarym filcowym siedziskiem FST0018
Szybki podgląd

Stołek LOW z szarym filcowym siedziskiem FST0018

Cena podstawowa 1 290,00 zł Cena 645,00 zł
 • -50%
 • -50%
Obrotowy stołek na drewnianej bazie SWIVEL FST0130 - 6 Obrotowy stołek na drewnianej bazie SWIVEL FST0130
Szybki podgląd

Obrotowy stołek na drewnianej bazie SWIVEL FST0130

Cena podstawowa 1 290,00 zł Cena 645,00 zł
 • -50%
 • -50%
Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Nowoczesny stołek do przedpokoju

Przedpokój to pierwszy kontakt z naszym wnętrzem. Miejsce, które jako pierwsze otwiera podwoje naszych mieszkań, domów i apartamentów. Jest pomieszczeniem, które do niedawna traktowano niezupełnie serio, nieco po macoszemu. Ot, takie zło konieczne. Miejsce, gdzie trzeba zostawić kurtkę i buty. Często jako przedsionek czy wiatrołap, miejsce chłodne, z którego chciało się jak najszybciej wyjść. Czasy się jednak zmieniają. Dojrzewamy do tego, by każdy zakątek naszego wnętrza był harmonijny i piękny. Tym bardziej, że mamy obecnie wielkie możliwości aranżacyjne i każdy pokój oraz fragment mieszkania możemy wyposażyć w dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań meble i dodatki. Cieszy fakt, że coraz częściej świadomie i z pełnym zdecydowaniem decydujemy się na właściwą aranżację wnętrza. Zależy nam na właściwej kompozycji i pełnej funkcjonalności. Nie pozostawiamy niedopowiedzeń. Troszczymy się o charakter i urok całego wnętrza. Strefa wejściowa to miejsce, które definiuje i niejako zapowiada to co może na nas czekać w dalszej części mieszkania. Jest namiastką tego, co za moment zobaczymy w salonie, jadalni czy kuchni. Przedpokój to po prostu wizytówka domu. Korzystamy z tego pomieszczenia codziennie, wchodząc i wychodząc. Zatroszczmy się zatem o to, by ta część naszego domu była miejscem harmonijnym i urokliwym, które będzie nas wprowadzać w dobry nastrój. Nie pozwólmy, by było to miejsce zagracone i zabałaganione przedmiotami, które znajdują się tu przypadkowo lub są efektem złej organizacji przestrzeni. Przedpokój jako strefa wejściowa powinien spełniać dwa zasadnicze aspekty. Po pierwsze należy wymienić aspekt estetyczny, jako niezwykle istotny w odbiorze całego wnętrza. Reprezentacyjna rola tej strefy mieszkania lub domu jest nie do przecenienia. To miejsce robi pierwsze wrażenie. Wystarczy spojrzeć na projekty wnętrz realizowane przez projektantów wnętrz, by zauważyć, że hole wejściowe i przedpokoje zmieniają się w wejściowe galerie, miejsca piękne i estetycznie zapraszające. Drugi aspekt, bez którego nie obroni się żaden przedpokój to troska o funkcjonalność i odpowiednią ergonomię tego miejsca. Musimy mieć miejsce na odwieszenie odzieży wierzchniej, komfortowe pozostawienie torebki, kluczy czy po prostu obuwia.

Stołki i taborety  znane są ludzkości już od czasów starożytności. Te niepozorne meble mimo swojej prostej budowy (początkowo taborety składały się z płyty siedziskowej i trzech lub czterech nóg), były w zasięgu ręki tylko najzamożniejszych władców. W czasach starożytnego Egiptu mógł na nim zasiadać wyłącznie faraon, podczas gdy pozostała część dworu stała. Podobnie wyglądało to w późniejszym czasie na europejskich dworach. Za czasów panowania Ludwika XIV podczas oficjalnych audiencji – Król Słońce zasiadł na tronie, a najważniejsze damy dworu mogło zasiąść na specjalnie przygotowanych do tego celu taboretach. Taborety były symbolem władzy przez wiele wieków. Z czasem zaczęły pojawiać się w domach zamożniejszej części ludności, by później wejść do powszechnego użytku. W XX w. taboret na swój warsztat wzięło kilku znanych i cenionych artystów. Powstały zatem takie kultowe formy jak „Barcelona Chair” razem z taboretem zaprojektowane przez Ludwika Miesa van der Rohe czy „Butterfly Stool” autorstwa Sori Yanagi. W Polsce taborety przeżywały czasy swojej świetlności w epoce PRL, kiedy każdy miał je w swoim domu. Jednak nawet dzisiaj mogą być użytecznym meblem, który wykorzystamy w wielu miejscach w naszych domach w tym w przedpokoju.

Designerskie stołki do przedpokoju

W ofercie Gie El znajdą Państwo kolekcję stołków „Low”. Zwracają na siebie uwagę solidną bazą. Wykonana jest z litego drewna iglastego. Drewno jest ręcznie szczotkowane, a następnie zabezpieczone naturalnym woskiem. Baza ma niebanalną formę – z czterema, stożkowanymi nóżkami. Przednie nóżki są proste. Tylne pochylone są do tyłu. Zapewnia to wyjątkową stabilność mebla. Kolor naturalnego drewna będzie doskonale wyglądał we wszystkich wnętrzach, a także tych urządzonych w stylu boho czy skandynawskim. Górna część taboretu to tapicerowane siedzisko. Wykonane jest z filcu lub modnego w ostatnim czasie pluszu. Dostępne w czterech kolorach filcu – szarym, fioletowym, zielonym lub żółtym oraz trzech kolorach pluszu – butelkowej zieleni, turkusu oraz pudrowego różu. Low będzie idealnym, kolorowym dodatkiem, który ożywi wnętrze, w którym będzie stał.

Drugim modelem stołka, który znajduje się w naszej ofercie jest Swivel. Wyróżnia się obracanym siedziskiem, którego wysokość można regulować! To świetne rozwiązanie do przedpokoju. Taboret umieszczony przy konsoli lub lustrze można podwyższyć do maksymalnej wysokości, by swobodnie usiąść lub tylko wesprzeć się przy wiązaniu obuwia. Niewielkie rozmiary ułatwią szybkie schowanie stołka, jeśli nie będzie on w danym momencie używany.