

Szklany, zjawiskowy, turkusowy. Żyrandol o pięknej, niezwykłej formie. Stworzony z trzech obłędnych kloszy o organicznym kształcie i wyjątkowym kolorze. Lampa ta jest jak rzeźba, nietuzinkowa i harmonijna.
Polityka bezpieczeństwa
Zasady dostawy
Polityka zwrotów
Zobacz film
Szklany, zjawiskowy, turkusowy. Żyrandol o pięknej, niezwykłej formie. Stworzony z trzech obłędnych kloszy o organicznym kształcie i wyjątkowym kolorze. Lampa ta jest jak rzeźba, nietuzinkowa i harmonijna. Pełna piękna, niezwykłych emocji i pozytywnej energii. To nie jest zwykły żyrandol. To lampa z duszą stworzona przez mistrzów polskiego szkła. Hutników, którzy ręcznie wytwarzają każdy pojedynczy egzemplarz, pracując przy rozgrzanych do czerwoności piecach. Każdy klosz przechodzi przez ręce człowieka. Praca ręczna, nadaje tej lampie charakteru. To człowiek dobiera barwnik, zatapia go w szkle i przy pomocy długiej lancy wydmuchuje szkło, tworząc ten obłędny produkt. Za projektem tego produktu kryje się Jacek Rypuła, architekt który zaprojektował i wspólnie ze szklarzami wypracował tę wyjątkową formę. Tak właśnie powstają produkty niezwykłe. Tak rodzi się design. Jesteśmy dumni z tego, że polskie wzornictwo jest na coraz wyższym poziomie, osiągając na wielu płaszczyznach pozycję lidera światowego designu, kreuje trendy i wyznacza kierunki we współczesnych stylach aranżacji i wyposażania wnętrz. Żyrandol, o swobodnym, tańczącym układzie kloszy jest celowym zabiegiem projektowym. Proces twórczy jest świadomym poszukiwaniem formy i połączeniem jej z odpowiednią funkcją. Lampa ta skomponowana z trzech kloszy, jest produktem o niezwykłej stylistyce, rzeźbiarskim charakterze i artystycznej wrażliwości.
Kolor wykorzystany w produkcji tej lampy, czyli kolor głębokiego turkusu, jest efektem zastosowania specjalnych barwników, które pod wpływem temperatury panującej w hutniczych piecach, wytwarzają drobne oczka pęcherzyków powietrza. Zatopione w szkle, wyglądają niczym z czarodziejskiej krainy. Swobodne, ulotne, nieco figlarne. W każdej lampie inaczej ułożone i o różnej intensywności, czym podkreślają ręczny, naturalny charakter produkcji. Lampa posiada w sobie również delikatne ciemne cętki, które potęgują wrażenie organiczności i malowniczości tego produktu.
Klosz dzięki swej unikatowej transparentnej barwie, idealnie przepuszcza światło. Tworzy przez to we wnętrzu interesującą grę światła i piękne, tańczące refleksy. W ciągu dnia lampa jest ozdobą samą w sobie. Wdzięcznie się prezentuje, wypełniając przestrzeń wnętrza. Jest ozdobą o każdej porze. Trzy klosze, które razem tworzą ten niezwykły żyrandol, to produkt dla ludzi poszukujących wyjątkowych produktów, którzy wysoko cenią estetykę swoich wnętrz. To produkt dla osób oczekujących niebanalnych i eleganckich rozwiązań, dla których jakość aranżacji wnętrz ma szczególne znaczenie. To jest produkt z duszą, który odmieni wnętrze w którym się znajdzie.
Żyrandol dedykowany jest wnętrzom prywatnym i komercyjnym. Dzięki swym gabarytom polecany jest nie tylko do pomieszczeń przestronnych, takich jak salony o podwyższonym stropie lub tych otwartych przez dwie kondygnacje. Pięknie wypełni przestrzeń jadalni, czy też sypialni lub galerii wejścia do domu. Odpowiedni do butikowego hotelu, restauracji czy kawiarni. Zawieszony w lobby lub na klatce schodowej wypełni wnętrze miękkim światłem i piękną formą. Doskonale sprawdzi się w sali bankietowej czy eventowej.
Często podkreślamy, że sięgając po produkty marki Gie El, wybierasz zrównoważony i świadomy design, ręczną produkcję oraz polski produkt. Odrzucasz bylejakość i sztampę masowej, fabrycznej produkcji. Sięgasz po produkty wyjątkowe, produkty z duszą i zamkniętym w sobie pięknem. Cieszymy się z Twoich świadomych wyborów. Witaj w świecie Gie El.
Opis
Karta techniczna PDF | Pobierz plik |
Zdjęcia HI-RES | Pobierz plik |
DWG | Pobierz plik |
3ds | Pobierz plik |
Instrukcja montażu | Pobierz plik |
architekt, założyciel i projektant
Architekt IARP i SARP Katowice, certyfikat RIBA
Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektura i Urbanistyka. Dyplom, 2008, akredytowany przez Roysl Institute of British Architects, pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Marka Kowickiego, prof. PK. Był to pierwszy obroniony dyplom w historii uczelni łączący dwa kierunki tj. architekturę i urbanistykę oraz architekturę krajobrazu. Tematem przewodnim dyplomu była rewitalizacja obszarów poprzemysłowych.