

Lampa stworzona z prawdziwej miedzi. Niesamowity design i unikatowość formy, to wyróżniki tego produktu. Piękno tej lampy podłogowej tkwi w prostej formie, smukłych proporcjach i naturalnej miedzi
Zobacz film
Kolejna lampa w portfolio marki stworzona z prawdziwej miedzi. Niesamowity design i unikatowość formy, to wyróżniki tego produktu. Piękno tej lampy podłogowej tkwi w prostej formie, smukłych proporcjach i naturalnej miedzi, która jest zwieńczona tradycyjnym, tekstylnym abażurem. Zaprojektowana przez założycieli marki, architektów Marię i Jacka Rypułów. Projektanci połączyli industrialne materiały z prostotą formy. “Prawdziwe, naturalne materiały mają w sobie zamkniętą duszę. Praca z nimi daje niesamowitą satysfakcję i rodzi bardzo ciekawe produkty”, mówi projektant. Dodaje także: “Miedź jest bardzo plastycznym materiałem i daje się swobodnie komponować.”
Najpiękniejsza w tym produkcie jest prostota formy zestawiona z naturalnymi materiałami. Podstawę lampy tworzy drewniany krążek. Prawdziwe drewno, które w formie odpowiedniego plastra wykorzystane zostało do stworzenia stabilnej podstawy. Każdy kawałek tego drewna jest inny i w zależności od rodzaju drewna różni się naturalnym odcieniem, strukturą usłojenia oraz owalem drewna. Do tego subtelność formy wydobyta z miedzi i jej ponadczasowego charakteru. Miedziane kształtki posiadają detale w formie wytłoczeń numerycznych. Ciekawy detal świadczy o oryginalności dobranych elementów. Podkreśla również industrialny charakter produktu. Miedź pozostawiona jest w swoim oryginalnym wykończeniu. Nie jest pokryta żadną powłoką. Dzięki temu utrzymujemy jej prawdziwy charakter i pozwalamy, by z czasem pokrywała się delikatną patyną. Oczywiście nie jest to zieleniąca się patyna znana z dachów budynków. Ten efekt uzyskalibyśmy pozostawiając lampę latami na zewnątrz. Produkt we wnętrzu pokrywa się ciemniejszymi odcieniami, z czasem tracąc połysk. “Tak właśnie zachowuje się prawdziwa miedź i obserwacja tego procesu daje ogromnie dużo satysfakcji”, cytujemy projektanta. Delikatna konstrukcja miedzianych rurek i kolanek, które rozchodzą się i łączą ze sobą, by domknąć kompozycję smukłą szyją i jasnym tekstylnym abażurem. Skrywa on żarówkę, miękko rozsyłając światło do wnętrza. Miękkie światło otula delikatnie pomieszczenie i stwarza bardzo przytulny klimat. Projektanci wnętrz często podkreślają, jak istotne jest użycie właściwego źródła światła, by wnętrze miało właściwy charakter. Stosowanie wielu różnych źródeł światła stwarza bardzo korzystne możliwości aranżacyjne i pozwala bardzo dogodnie rozświetlić pomieszczenie oraz stwarzać przeróżne klimaty dopasowane do potrzeb.
Sięgając po produkty marki wybierasz jasne i świadome wzornictwo. Gie El to polska firma, która specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu designu oraz wyposażaniu wnętrz produktami o wzorniczym charakterze. Za każdym produktem marki stoi projektant, który troszczy się o jakość designu, funkcjonalność i ergonomię produktu. Gie El to wybór polskiej, rodzimej firmy i zrównoważonej produkcji wolnej od bylejakości i masowej, niemal komputerowej powtarzalności. Witaj w świecie Gie El.
Opis
Karta techniczna PDF | Pobierz plik |
Zdjęcia HI-RES | Pobierz plik |
DWG | Pobierz plik |
3ds | Pobierz plik |
Jacek Rypuła
architekt, założyciel i projektant
Architekt IARP i SARP Katowice, certyfikat RIBA
Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektura i Urbanistyka. Dyplom, 2008, akredytowany przez Roysl Institute of British Architects, pod przewodnictwem dr hab. inż. arch. Marka Kowickiego, prof. PK. Był to pierwszy obroniony dyplom w historii uczelni łączący dwa kierunki tj. architekturę i urbanistykę oraz architekturę krajobrazu. Tematem przewodnim dyplomu była rewitalizacja obszarów poprzemysłowych.